Gå til innhold

Hjelp til prising av PC.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Ønsker og selge maskinen min da jeg kjøper tung sykkel, og gaming interessen har nesten dvindlet overnatten...

 

Den er som følger:

 

Amd Phenom X3 @ 2.10ghz

3gb ram

500gb hd

Nforce hovedkort

Chieftech 550watt strømforsyning

XFX GeForce 9800GTX+ 512mb med HD muligheter

DVD-RW med Lightscribe

Kortlesere

 

Følger også med Eclipse Gaming tastetur, Microsoft SideWider laser mus, noen spill som f.eks Crysis, Crysis Warhead, Call of Duty 4, STALKERS Shadows of Chernobyl, Fuel of War: Frontlines og det følger med en ACER widescreen på 17 tommer med 1440x990 oppløsning.

 

Selve maskinen (uten strøm forsyningen og skjermkortet som sitter der nå) er ca 3 måneder gammel og kostet meg 5500,- mens Skjermkortet kostet med 1990,- Cheiftech strømforsyningen kostet meg 800,- og Microsoft Sidewinder musa kostet meg 795,- for ca. ti dager siden. (Eske og kvitto følger med for dem, skal se hvis jeg kan finne kvitto for selve pc'en også.)

 

Så håper da på at jeg ikke mister alt for mye!

 

Takker for hjelpen! :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei!

 

Du må nok si litt mer Pcen. Hvilket hovedkort, kom det ikke med skjermkort og strømforsyning, og hvor ble den kjøpt?

 

Du får nok ikke så mye for den. Uten skjerm og spillene har du betalt 9000,-

Virker veldig dumt å kjøpe gamer-PC, og bli lei og selge med en gang. Du taper nok endel tusen.

 

Min estiimering er på 6000,-

 

LarsXpert

Skrevet

Kanskje det kunne være lurt å vente litt før du kjøper deg sykkel, så du finner ut at ikke det også er en korttidsinteresse. Ellers er jeg enig med lars-ekspert i prisen

Skrevet

Jeg sier at han kan få et sted mellom 5500 og 7000kr for dette. Det avhenger litt av hvilket hovedkort som står i.

Prisene på datautstyr/hw har gått noe opp, og det er faktisk en bra tid å selge på nå.

Skrevet

Takker for svar. Har hatt mc lappen for 8 år nå,men uten sykkel for 4. Så nei, dett er ingen "korttidsinteresse".

 

Legger pcen ut for 6500,- og ser hva som skjer. :)

Skrevet

Tja , tror nok at siden pcen er relativ ny så er nok en pris lapp på mellom 5 og 6.5 grei nok den, men det spørs om du får solgt den da.

 

Lykke til i alle fall!

Skrevet

Takker for hjelpet, allerede solgt til 6500,-.

 

Jo, i grunnen så er den en HP maskin som jeg har oppgradert med ny strømforsyning og grafikk kort. Er litt uklar over hvilket type hovedkort det er, men vet at den ikke har sli mulighet, men er fra Nivida (Nforce) med Am2+ sokkel type.

 

Kan du svare på spørsmålene øverst?

 

Hvilket hovedkort?

kom det ikke med skjermkort og strømforsyning?

hvor ble den kjøpt?

 

LarsXpert

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...