JR Skrevet 30. mars 2003 Skrevet 30. mars 2003 Hei, jeg lurer pA en ting. Jeg har 2 harddisker i maskinen min. En 40 gb og en 6gb. For en god stund siden brukte jeg partition magic og delte opp 6gb`en i 2 partisjoner. SA installerte jeg WinXP pA den minste av disse partisjonene. Men det jeg nA vil er A partisjonere disse tilbake, sAnn at de igjen blir en 6gb disk. Kan noen fortelle meg hvordan jeg gjOr dette i Partition Magic 8.0 ? Jeg har prOvd, men fant det ikke ut =( Takker for alle svar =)
CerveZa_ Skrevet 30. mars 2003 Skrevet 30. mars 2003 Slett partisjon 2 (den som du ikke har installert OS på) og resize partisjon 1 slik at den fyller opp hele disken Regner med at partisjon nr 2 er logisk, da må du huske og også slette den utvida partisjonen som den logiske er på (logical og extended på nynorsk)
CerveZa_ Skrevet 30. mars 2003 Skrevet 30. mars 2003 Bare hyggelig Som takk for hjelpen kan du f.eks. overføre 200,- til min konto, sender det kontonummer i PM (det var en kødd)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå