Gå til innhold

GeForce 7800 GT eller FireGL V7200


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Spilling? Glem FireGL V7200.

 

FireGL V7200 er basert på R520 chippen som X1800 var basert på. Men så må man også huske at FireGL absolutt ikke er ett spillekort.

Endret av MrLee
Skrevet

Tydelig at folk ikke vet så mye om FireGL. Jeg lastet ned 3DMark06 for å teste hva som var best. Kan ikke si at det var mye forskjell.

 

Min maskinvare:

 

Prosessor: AMD Athlon 64 4000+

Minne: Apacer 1024 MB PC 3200 (3 stk.)

Harddisk: Western Digital Raptor

 

Nvidia GeForce 7800 GT: 3341 3DMark

ATI FireGL V7200: 3539 3DMark

 

:-)

Skrevet

tydelig at DU ikke vet så mye om spill kort spør du meg :)

 

fordi kortet er nyere betyr ikke det at kortet er bedre til spilling, FireGL er definitivt IKKE ett spill kort, det er egentlig ikke 7800gt kortet hvis du ser på hvor mye dagens spill krever.

 

men hvis du må bruke ett av de så bruk 7800gt kortet!

Skrevet

FireGL kort skal i teorien allefall være like bra til spill som tilsvarende Radeon kort.

Dette er fordi alle funksjonene som finnes i Radeon også finnes i FireGL, men FireGL har noen ekstra intrukser som CAD og 3DS MAX gjør seg nytte av som gir økt ytelse i de programmene.

Disse kan softmoddes til vanlig Radeon kort også men det er noen små forskjeller mellom kortene ellers i designet som gjør at du aldri får ett fullverdig FireGL kort ved softmodding.

Ellers mener jeg at ATi porterer samme driverkode fra Radeon til FireGL hvor de etterpå legger til kode for de ekstra OpenGL instruksene.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...