Gå til innhold

Bing123

Medlemmer
  • Innlegg

    1 307
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

1 følger

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Bing123 sine prestasjoner

1,8k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Har brast logikken allerede fra start, at man blir rasist av å kritisere en spesifikk religion som har medlemmer fra alle verdensdeler henger ikke logisk på grep en gang. Beviser vel bare at godhetsposører som deg er et større problem. Det er bare følelser og stort sett handler det bare om at du skal føle deg bedre ved å snakke ned andre.
  2. Mer info til de som forsvarer den omtalte og visstnok beryktede linjedommeren https://www.tv2.no/sport/sinnssykt-at-han-far-lov-til-a-domme-barn/18017839/
  3. Stemmer at denne hackingen av systemet er eldgammelt, men folk her inne hopper på som om det var noe Trump har funnet opp - som vanlig
  4. Stadig økende rigid regelverk og forskrifter er nok det som driver hele denne "mølla"
  5. https://www.journalisten.no/journalister-og-redaktorer-beveger-seg-mot-venstre/611420
  6. Ja hvis vi bare blokkerer bilene så blir nok plutselig klimaet dønn stabilt for alltid.
  7. Tingen i Norge er at man får en litt unaturlig høy startlønn, også virker lønnsøkningen deretter noe laber fordi man observerer helt riktig at kompetansen stiger enormt med erfaring ift nyutdannede.
  8. Nei på helt generelt grunnlag tar jeg alt med en klype salt inntil det foreligger solid dokumentasjon 😉
  9. Mer enn en blogg pga det jeg nevnte om at publisering har en prosess for kvalitetssikring. Alle kan lage en webside Hvorfor skulle du ha listen?
  10. Selvsagt https://www.researchgate.net/profile/James-Dinicolantonio Var visst flere enn 200, my bad.
  11. Forfatteren selv har 200 publiseringer og refererer til 500 publikasjoner i boken. Så alle disse er debunked i bloggen du linker til? Jeg har ikke lest boken skal det sies, men jeg antar det er det samme stoffet i forskningen hans som i boken.
  12. Det er nok unøyaktig som alle tall fra middelalderen som man må guesstimere frem. Når man så legger bort den detaljen er det viktige om de spiste signifikant mer salt før eller ikke. Angående vitenskapen så har de en prosess for kritikk av forsknings som heter peer review. Man får ikke publisert forskningen uten å gå gjennom disse. Så da er det litt uklart hva denne lenken du linker til egentlig har å stille opp med i forhold til dette?
  13. Eneste du beviser er at du ikke backer opp en eneste bokstav og spyr ut påstander. Du er en av de som tror diskusjon er en konkurranse i å produsere tekst, da er det bedre med AI som har begynt å gi kilder 😄
  14. Jeg gir deg en forsker som har 200 publikasjoner om temaet vi diskuterer. Mens du bare byr på dine hyperaktive hender på et tastatur og skal være mer troverdig? Sorry Mac, det kalles narsissisme. Ja tror folk ikke ser deg som en autoritet, så da får du heller begynne "appellere til autoriteter" du også.
  15. Hææ? Du virker som du er helt sløvet av noe, jeg har lagt ved linker akkurat som deg. Du må klikke på de for å lese. Ikke sitt her som en lat tulling og påstå det er bare mine påstander. Voks opp. Det er ett ubestridt fakta som det er konsensus om, og det er at for lite salt er livsfarlig. Derfor står de spenna klar på sykehus med bagger fulle av saltvann til å få inn i kroppen din. Studiene som støtter ditt syn, om at for mye salt er farlig har alltid vage konklusjoner. - "kan føre til høyere blodtrykk" -"øker risiko for hjerte og kar-sykdommer" Det er forskjellen. Så kan det godt hende det er en overdrivelse at de spiste så ekstreme mengder salt som 100g tidligere, hørtes voldsomt ut Men poenget står, at det uomtvistelig var mer saltinntak før pga konservering.
×
×
  • Opprett ny...