Gå til innhold

50z

Medlemmer
  • Innlegg

    335
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

1 følger

Profile Information

  • Kjønn
    Ikke oppgitt

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

50z sine prestasjoner

691

Nettsamfunnsomdømme

  1. Ser Telenor har kampanje fiber i Sverige nå...... (må søke opp en adresse) Bredband 1000, SEK 299,- per måned i 12 måneder, og deretter 589,- Bredband 500, SEK 299,- per måned i 12 måneder, og deretter 489,- Bredband 250, SEK 299,- per måned i 12 måneder, og deretter 389,- Så, "fint" at har vi har et delvis statseid norsk selskap som flår normen og tilbyr billig brebånd i Sverige..... Ser Telenor ønsker å kjøpe GlobalConnect, men håper virkelig kokuransetilsynet stopper det.
  2. Et fint svar kan jo være å snarest mulig stenge kablene Skagerrak 1 og Skagerrak 2 pga at forventet levealder er nådd og det ikke er forsvalig å difte dem lenger. og selvfølgelig uten å fornye dem.
  3. Og nå prøver AP å bortforklare det hele.... https://www.vg.no/nyheter/i/L4pp7x/stoltenberg-om-eu-toll-det-er-ikke-toll-men-en-minstepris mens Island viser mer handle kraft https://www.vg.no/nyheter/i/9plver/island-reagerer-skarpt-paa-eu-tollen-utsetter-forsvarsavtale-med-eu Merk ønsker ikke en handelskrig, men her må Norge reagere, og gjerne på en smart måte som er innafor EØS regelverket.
  4. Et alternativ å vurdere et eget domene. Mange muligheter, men hos eks domeneshop koster det 458,- i året med 20 email kontoer og .eu domene (15 GB per konto). så hele familien kan være med i ett abonnement. (og med ubegrenset antall epostadresser)
  5. Hvilken vibb avtale har du ? Får opp at jeg må betale ektra for de datane, men jeg har avtale på 0 kr/mnd + 0 øre påslag (3 år). så det er ikke noe jeg per i dag gidder å betale extra for. får se når avtalen går ut.
  6. Rekordsommar för Trafikverket – högsta punktligheten på flera år https://www.jarnvagsnyheter.se/20250902/17784/rekordsommar-trafikverket-hogsta-punktligheten-pa-flera-ar
  7. Godt peoeng. Ronglan Stasjon er jo rett bortenfor, en kan jo lure på hvorfor de ikke bare forlenget krysnings sporet der? noen som har info ? https://www.banenor.no/prosjekter/alle-prosjekter/kapasitetsokende-tiltak-pa-tronderbanen/ ser ut som det tiligere har hvert et gammelt islager med sidespor her også, rett syd for ras stedet ? https://kart.finn.no/?lng=11.08907&lat=63.65231&zoom=17&mapType=historicalm-Stjordal-Frosta-Levanger-1955
  8. En bør også adresere dette: https://www.nettavisen.no/okonomi/tog-eksperter-matte-slutte-leies-inn-igjen-som-dyre-konsulenter/s/5-95-2239603 https://www.nettavisen.no/okonomi/bane-nor-bruker-1-4-milliarder-kroner-i-aret-pa-konsulenter-selskapet-far-kraftig-kritikk/s/5-95-2258490
  9. Og for ikke å glemme, så har togsettene de har kjøpt inn vist seg å slite om vinteren.....
  10. Power line adaptere funker ganske ok en kurs, og kurser med samme fase. men over fasene kan du få problemer med billige adaptere. Har 4 stykk litt eldre NETGEAR PLP2000 på 400v anlegg, men bruker det "bare" til et par cctv og etpar andre dingser som mangler wifi og ikke krever så mye. Og hastigheten er grei nokk over fasene hos meg for å se og spille av HD cctv på høy kvalitet. kjørte en pc en periode og fikk vel da ca 100-200 om jeg husker riktig (2 forskjellige kurser på samme fase). Andre elektriske aparater etc som støyer kan også redusere hastigheten. (bruker normal nettverks kabel når mulig)
×
×
  • Opprett ny...