Gå til innhold

Fattiglus

Medlemmer
  • Innlegg

    62
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Fattiglus

  1. Har merket meg de siste to årene at medier i andre land nå bruker de de tre bokstavene når de presenterer navn i aviser, på nett og TV. Før var det mye bruk av ae oe og aa i stedet for æ ø og å. Nå har vel de skandinaviske bokstavene blitt litt trendy også, kan det være en årsak? Noen tanker, erfaringer?
  2. Denne videoen er treffende
  3. At USA nå truer Europa er veldig dårlig nytt for Ukraina. Fokuset blir endret og russere smiler nok ekstra bredt nå over denne gavepakken.
  4. Hva er kilden til dette, har ikke hørt om dette "mirakelet" at det er uproblematisk. Ja 5 GHz og wifi utviklingen er bedre og mer robust, men fortsatt ganske utsatt. De tre store på internett (Altibox, Telia og Telenor)er er også kjent med at interferens fortsatt er utfordring. Interferens nevnes også av de store på mesh nettverk osv.
  5. Undrer her i håp om at kyndige innen juss og økonomi kan reflektere. Hvilke midler eller måter kan USA ty til for å skade Norge sin store investeringsportefølge via oljefondet? Tenker her på hvordan presidenten Trump, kan finne på ytterligere sanksjoner og aggresjon mot Norge. Hvilke teoretiske midler har han her?
  6. Årsak? Kongressen sier de ikke ser grunn til å hindre Trump i overta Grønland, heller ikke gripe inn i hans dag til dag endring av tollsatser som trussel.
  7. Ja, der har de/vi vært for bakpå. Kina og Russlandtrusselen er godt agn i USA, et smart trekk av Trump for støtte i egen befolkning.
  8. Det er meget skremmende å se retorikken fra nyhetssendinger for USA. Husk at flere av dem ligger på YouTube så de kan ses her. Grovt oppsummert har Trump og andre fått solgt inn at Europa graver sin egen grav med å forkaste egen identitet. Invandringspolitiken her peker dem på, med gode eksempler fra Sverige. USA holder en nasjonalistisk fane, som Europa har mistet. Derfor kan ikke USA forvente så mye av Europa. Nyheter i USA er til tider ganske koko, skremmende likt diktaturer. CNN er vel unntaket, med kritisk undring, Trump har ikke klart å stenge dem ned.
  9. Nå har vel Danmark og Europa sovet kritikkverdige godt i timen om Grønland. Grønland sitt areal og naturressurser har kraftig økt betydning de neste århundrer.
  10. Svenske Aftonbladet viser til å treke ut de mange milliarder i aksjer og obligasjoner, som ett maktmiddel tilbake. De nevner flere økonomiske maktmidler. "Vad är det bästa sättet att stå upp mot en mobbare som aldrig får nog? Kanske att försöka träffa där det gör som mest ont. Europa skulle kunna sälja sina enorma innehav av amerikanska statspapper. Norges oljefond kan ta täten." [....] "Det vore oortodoxt, ett brott mot alla normer och regler och en rejäl upptrappning. Med andra ord ett språk som Donald Trump behärskar till fullo." https://www.aftonbladet.se/nyheter/kolumnister/a/JOJ47P/cervenka-europa-maste-sla-tillbaka-mot-trumps-tullhot Denne artikkelen burde Fox News presentert i USA !!!! Vi må huske at majoriteten av amerikanere er navlebeskuende. De er vokst opp noe likt som i muslimske land og diktaturer, at de er best og over de andre i verden. Høy andel har ikke pass, fordi man aldri har vært utenfor eget land. Trump viser handlekraft på en måte som gir tillit.
  11. Du må nok sette noen på gata uten mat, før de vil velge å kjøpe annet enn sin Tesla og Apple enheter. Mange nordmenn scorer vanvittig høyt på dobbeltmoral og på bunn i etikk.
  12. Vi må huske at Trump er valgt innav amerikanere, for andre gang. Vi må se det fra deres side, han kjemper for USA. Der beskrives Europa i nyheter som både svake, trege og naive. Vi ses på som nyttige idioter lett å lede av andre, uten å stå opp for oss selv.
  13. Bor du i tettbygd område er kabel gull. Wifi er i båndbredder (radiosignaler) med ekstrem trafikk og forstyrrelser. Som nevnt av andre, legg kabel bår du har mulighet. Jeg slet brått mye med wifi i flere måneder, router med nyeste wifi standarder. Var forstyrrelse utenfra som satt den ut til faste tider av døgnet.
  14. Ledere i Europa må ut av sin komfortsone nå, får se hvem som mestrer den rollen.
  15. Jeg unngår Fox news, det er jo helt skrudd og sinnsykt hva de presenterer. Slik kanal ville ikke hatt lov til å sende fra Europa. Amerikanere er vel vokst opp litt som Russere, troen på at de er verdens overlegne land og "rase".
  16. Europa er kanskje blitt feige, trege og for konforme. Samtidig er vi en meget stor handelspartner på export fra USA. Trump og administrasjon vil heve øksen i sine hender, da kan ikke vi møte med plastkniver (av resirkulert plast).
  17. Det nevnes også på CNBC undring over hvorfor vi er så nasjonalistisk nå om Grønland, da grensene har vært så åpne for muslimer og afrikanere. De peker også på vår nedbygging av forsvar og snylting på USA. Retorikken er at vi allerede har undergravd vårt Europa. Vi er feige og unnvikende på mange plan.
  18. Har nå fulgt en del nyhetssendinger fra USA. Det som kommer fram er at Europa ses som passive og feige, USA sterke. Det sies også at Europpeere vil forstå at det er for vårt beste at USA overtar Grønland. Noen her nevner boikott av Amerikanske varer. Tja, der vet nok både vi og amerikanere at for mange her forguder Amrikanske varer. Om USA bomber hele verden, vil folk her ha sin Iphone, Tesla osv. Det er ekstremt få som i virkeligheten bryr seg om hva landet som produserer en vare står for.
  19. Spenende. Regner med du har en god plan vedrørende økonomi og andre forhold. Ofte er det personer med meget god økonomi som har mulighet til å utforske eller realisere store endringer i livet. Siden man normalt trenger stabil inntakt og betale regninger fra dag til dag. Har du råd til å ikke jobbe over flere måneder, er det mange muligheter. Da er det mye frivillige organisasjoner som vil åpne dører til nye fellesskap og interesser.
  20. Er det å kalle seg pasifist i Skaninavia i bunn og grunn tullete? Vi er den del av verden som er høyest på på demokrati og dermed fokus på at krig og vold alltid er siste nødløsning. Vi ønsker ikke krig og gjør alt vi kan for å hindre krig. Så dette er ikke noe som helst spesielt ved å være pasifist. At vi har sendt folk for å krige, for å gi motstand, kan være en viss utfordring. Det handler om viljen til å gjøre noe med makt når et annet land går til angrep med våpen og fysisk utstyr. Er det en del elementer av likegyldighet i pasifisme?
  21. Hva mener du med det? Det har en verdi for de som okkuperte det? Verdien kan være ulik, mineralressurser, animalske, strategiske, eller bare maktsyke over å ha mere land.
  22. Når det kun er gull og rævslikkende ord som påvirker en viktig leder på vår del av verdenskartet...
  23. For å stille min undring litt annerledes, når mener en pasifist at vold og bruk av våpen er tillatt? (Ikke noe svadacom jakt på dyr og lignende)? Fint om de som kaller seg pasifister sier noe om det. Hvis noen av dere leser her. Takk.
  24. Jeg ser noe av argumentet, men ungdommer flest er ikke helt hjernedøde heller. Som å klare å få en bil over 200 km/t I et bysentrum, for å legge ut video av det og skryte. Det å måtte jobbe litt tilbake (samfunnsstraff) eller annen reaksjon syntes jeg hører med. Det er en økt utfordring at unge vet reaksjoner er så lave at det er verdt å utnytte det før man blir 18.
  25. Er forbannet over hvor lav straff det er for å kjøre livsfarlig. Er du under 18 år, uten førerkort og kjører sykt vilt er straffen lav. Et eksempel er idioten i nabobyen (Fredrikstadfolk...) Kjørte i 200 km/t I 50-sone i sentrum, med en kraftig sterk elbil. Krasjet og bare flaks han ikke drepe andre. Straffen ble: Utsettelse på lappen i 3 år og to måneder. Det ble filmet for å flashe seg på nett. Det svir kanskje å måtte vente tre år på lappen. Men å kjøre rusa i over 200 i en by gir kanskje en opplevelse og cred som er verdtvkun en utsettelse på lappen.
×
×
  • Opprett ny...