Gå til innhold

overhodet

Medlemmer
  • Innlegg

    490
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av overhodet

  1. Helt normalt. Nesten alltid turister også i dag. https://www.nrk.no/tromsogfinnmark/pagrepet-for-droneflygning-1.17591713
  2. Gen Z er omtrent ubrukelige dessverre. Ser det selv på egen arbeidsplass. De er noe alvorlig galt med de. Skadet av pandemi og sosiale medier?
  3. Moral drepende for de som blir i Ukraina. De burde bli sendt tilbake.
  4. https://www.dr.dk/nyheder/indland/droner-set-over-koebenhavns-lufthavn?focusId=10242181
  5. Alt er mulig. Dette gjør at jeg tror mer på dronene historien.
  6. Det ble en ny runde med ingen svar.
  7. Det var jammen på tide. Vi må gjøre som Tyrkia. Skyt først.
  8. Er ikke dette ren rutine? Skjer jo det samme i Norge hvert år med russerne.
  9. Endelig noen som nevner radar observasjonener. https://www.dr.dk/nyheder/indland/droner-set-over-koebenhavns-lufthavn?focusId=10238715
  10. Tidspunktet på videoene sammenfaller med tidspunktet skoleflyet fløy over København lufthavn. Så enkelt er det. Du kan selv spore flyet her:https://fr24.com/data/aircraft/oy-cdt#3c544caa Eller så er jeg enig i at det er vanskelig å se forskjell på en drone og et fly. Men man kan lett høre forskjellen på motorlyd. Jeg bor nær en flyplass og hører hvilken flytype det er basert på motorlyden. I det siste har flere militære propellfly begynt å fly over. Herculus og Airbus sin Atlas. De bråker så mye selv på 8000m at jeg våkner.
  11. Den videoen der er ny, men det ser veldig ut som et fly på vei ned for landing. Skulle likt å ha opptakstidspunktet og kryssrefferert med flightradar24. Videoene tre stk som jeg vet om fra København viser tydelig et skolefly. https://www.dronemag.no/dansk-droneobservasjon-kan-ha-vaert-skolefly/
  12. Bedre forklart av en på reddit: https://www.reddit.com/r/neoliberal/s/ClRWzaSL86
  13. Rasmus ringer politiet og sier jeg ser en drone over x flyplass. Politiet ringer tårnet på flyplassen. Er de usikre stenger de luftrommet. Media skriver drone observert over x flyplass. Flere hundre vil ringe inn drone observasjoner over hele landet. Så enkelt er det. Hva Rasmus så kan ha vært et fly. Dette er den mest trolige forklaringen. Hadde Forsvaret i Danmark sagt dette er Stealth droner som vi ikke kan se annet enn på radar er det en annen sak. Men både politi, forsvaret og politikere har sagt at de har lys og vil bli sett. At du påstår jeg er russer eller sprer russisk propaganda fordi jeg ikke hodeløst tror på alt myndighetene sier blir for dumt.
  14. De har alltid vært der. Folk legger ikke merke til de i dagliglivet. Dette er ren mennskelig psykologi. Vi er eksperter på å finne sammenhenger som ikke eksisterer. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Autokinetic_effect Korte astronomiske fenomen som ett stjerneskudd eller en satellitt romsøppel som brenner opp blir alltid fanget av mange kamera selv om øyeblikket er over på 5-10 sekunder. At ikke en eneste Danske har klart å fange disse dronene på mobilen, dashcam, cctv er simpelthen utrolig. Spesielt når de visstnok blinker med lysene og gjør mest mulig for å tirre politiet på bakken. Dette skjedde jo i UK og USA også. Når media sprer drone hysteri blir befolkningen nyttige idioter for russland. https://en.m.wikipedia.org/wiki/2024_United_States_drone_sightings https://en.m.wikipedia.org/wiki/Gatwick_Airport_drone_incident
  15. Det kan godt være. Men når man sprer slik panikk i media blir alle drone speidere.
  16. Sist jeg sjekket så er det både fly, helikopter, stjerner og planeter synlig over hele Danmark. Dette virker som hysteri. Gir du folk beskjed om å være på vakt for droner, får du tusen henvendelser. Det er umulig å se om noe er en drone i mørket. Veldig rart at disse dronen har navigasjonslys som matcher fly. Den enkle løsning er mest sannsynlig.
  17. Fantasi står bak. Folk ser et fly, helikopter, stjerne, planet. Så ringer de politiet. Luftrommet blir stengt. https://www.dr.dk/nyheder/indland/droner-set-over-koebenhavns-lufthavn?focusId=10236345
  18. Stjerner og planeter. Massehysteri. Samme vi hadde i Norge for et par år siden. Russiske droner over ett hvert kraftanlegg. Der var Jupiter.
  19. Det er nesten så en kan tro at Kirk sin attentatmann var betalt av russisk etteretning. Dette er perfekt for å legge Ukraina og Europa i glemmeboka for Trump og co. Hvis det viser seg at det var en "ukrainer" er jeg sikker på at dette er Putin sitt verk.
  20. Typisk Taco Trump det ja dessverre.
  21. https://truthsocial.com/@realDonaldTrump/posts/115180631135047280 Lurer på hva som skjer nå.
  22. Polens forsvar fungerte jo ikke. Kun 3 droner skutt ned. Vi har ikke noe godt forsvar mot droner i Europa. Å skyte droner som koster maks 10 000kr med våpen fra jagerfly i millionklassen er dårlig business. Flere droner trengte langt inn i Polen. Nesten Warszawa.
  23. Dårlige tider. Rente høy, inflasjon. Alle luksus ting selger dårlig. Etter jul og sommerferien er folk blakke, verste tid på året å selge.
  24. Det er ganske stabilt. Og kan ikke forklare global oppvarming. https://www.climate.gov/graph-dashboard-suns-energy-total-solar-irradiance https://www.climate.gov/news-features/understanding-climate/climate-change-incoming-sunlight
×
×
  • Opprett ny...