Gå til innhold

Karltorbj

Medlemmer
  • Innlegg

    2 654
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Karltorbj sine prestasjoner

2,4k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Du hadde ihvertfall havnet inn, hvis du hadde kjoert en leiemorder paa sivilingenioer, Jan Fredrik Wiborg, som var i ferd med aa avsloere, falske maalinger paa Hurum, for aa faa Gardemoen igjennom. Dette skjedde under Gro's styre. De har vaert veldig flinke til aa dysse denne ned. Burde ikke denne saken naa, blitt etterforsket grundig og belyst skikkelig? Danskene, brukte vel 10 min, foer de konkluderte med selvmord.
  2. Har ikke satt meg saa veldig inn i ham, men vi faar haape at han har mange fredelige norske gener i seg.
  3. Hegseth, forsvarsministeren? Eller krigsminister, blir vel den rette tittelen naa.
  4. Helt enig. Ser dere har vaert innom slaveriet. Leste i bibelen at Noah, drakk seg saa dritings at han gikk aa surra naken i teltet, da en av soennene kom inn aa saa ham. Broedrene hans, holdt et teppe forann seg, saa de ikke kunne se faren og tullet det rundt ham og fikk lagt ham. Naar Noah, vaaknet dagen etter, fyllesyk og sur, forbannet han den soennen, som hadde sett ham naken og saa at alle hans etterkommere, skal bli en slaver. Dette har blitt brukt som et argument, for svart slaveri, oppigjennom.
  5. Ja, enig i det, men han/de har gud med seg i dette. Legger vaapenet paa bibelen.
  6. Det som skremmer meg mest, er at USA, utvikler seg til et klerikal fascisme styre ( fascisme som innvolverer seg sterkt i religion ) Hitler og Mussolini, var ikke saa sterkt inni religionen og naar du ser i ettertid, hva konsekvensene etter dem ble, saa er jeg virkelig bekymret for hvordan dette vil utvikle seg. Fundamentalistisk kristendom og fascisme, skrekk og gru.
  7. Riktig, ikke for ofte. Kippersen og den med tomatsaus, er ogsaa fin. Makrell i tomat, med tabasco, er knall. 🙂
  8. Men rettet opp det usunne inntrykket, med en sunn kvelds da.
  9. jeg var enda kjedeligere. Giddalaus og umotivert, saa valgte jeg denne?
  10. Hvilken valgte du?
  11. Er det noen som vet tidspunktet, vi faar vite resultatet av forhaandsstemmingen?
  12. Jeg forhaandsstemte ogsaa og var bombesikker, paa mitt valg av parti. Opplever det som godt aa ha gjort det. Veldig greit, gjorde det en dag og i en anledning, som passet meg og kan bare slappe av i morgen. Det eneste negative jeg ser, er at jeg ikke foelger saa mye med i media lenger, hopper liksom over, naar det kommer til det, har jo gjort mitt liksom. Det kan ende med at jeg ikke er helt oppdatert paa, hva som skjer, naar de setter i gang etterpaa.
  13. For noen forskrudde, subjektive fantasier du har. Alkoholen romantiseres og all annen narkotika skjaeres under en kam. Ser du paa cannabis og khat, som samme ulla, som heroin og fentanyl?
  14. Saa dette mener du at alkohol ikke er?
×
×
  • Opprett ny...