Gå til innhold

Karltorbj

Medlemmer
  • Innlegg

    3 054
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Karltorbj sine prestasjoner

2,8k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Er det noen som kan hjelpe, med en god dokumentar/filmkanal, isteden for Netflix og ikke amerikansk selvfoelgelig? Finnes det er god europeisk?
  2. Skremmende, fikk meg til aa tenke litt. Likte allikevel @engavif sin ide.
  3. Og paa andre maater langt, langt verre. Det vi maa innse, er at det er mennesker og en familie vi snakker om her, ikke supermennesker, som blir narkomane, bare for det,de vil det. Han ogsaa maa som andre, gaa gjennom en selvbedragsperiode, foer han forstaar han har et problem og kan gjoere noe med det. Kanskje det begynner aa demre naa? Saa er han motivert, saa maa vi moete ham konstruktivt ikke med hevnlyst, fordi han som naeremest, er regnet som vaar eiendom og har skuffet oss saa forferdelig. Forvente saa sinnsvakt mye mer av ham og de. Det er kanskje disse forventningene og fokuset, som har blitt for mye, oppigjennom?
  4. Hjemmet hans, er ikke et vanlig hjem. Det er et hjem, hvor en har et sterkt, kritisk fokus i fra en hel befolkning, som forventer at de skal vaere umenneskelige. Aa vokse opp i dette, som "lausunge" med en kriminell far, har nok ikke vaert lett.
  5. Synes oppveksten som en "lausunge" boer tas hensyn til. Grunnen til at han har oppfoert seg saa daarlig, er at han er hekta paa pulver. Haaper soningsforholdene blir lagt godt tilrette for ham, til aa bli rusfri, hvis han er motivert for det.
  6. Det ligger vel an, til paragraf 12 soning? I slutten av soningen kanskje?
  7. Er dette et stunt, for aa faa oppmerksomheten vekk i fra Epstein dokumentene?
  8. Det vitker som de foelger den samme oppskriften som Mussolini fant opp. Det gjorde Hitler ogsaa.
  9. Skal de utnytte resursene i det omraadet de leier da? Militaert, kan de kan jo allerede, komme som de vil.
  10. Jeg ogsaa delte din bekymring, saa vi faar ta det som et tegn paa, at det begynner aa normalisere seg. Gratulerer ogsaa.🙂
  11. Hvis du liker jasminrisen klistret/sticky. saa maa du ikke vaske,skylle den foerst. Gjoer du det, blir den mindre sticky. Basmatirisen vil jeg tro er langkornet, kvaliteten bedoemmes jo etter lengden paa kornene, etter koking, vel og merke. Til lengre korn, til bedre kvalitet. Noen blir veldig lange.
  12. Ingen av dem heldigvis, tror jeg. Basmati er den beste hvite risen. Jasmin er den beste brune/naturrisen
  13. Bedre kvalitet ogsaa.🙂
  14. Naar restaurantene maa stille med handicap heis og betale tusenvis, for aa kvitte seg med avfallet, osv. saa blir det svindyrt. Regelverket pumper opp prisene her. Du kan ikke stille med et bord, gasskoking og steikepanne, i nabolaget her hjemme.
  15. Ja, med de prisene vi har her, bruker de jo vettet og fyller opp bobilen med mat og godt oel, hjemme.
×
×
  • Opprett ny...