Gå til innhold

Dagner

Medlemmer
  • Innlegg

    3 457
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

1 følger

Nylige profilbesøk

9 332 profilvisninger

Dagner sine prestasjoner

1,3k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Ja, jeg skal ikke svartmale det helt. Men City har gjort akkurat dette her sååå mange ganger før, men spennende skal det bli med mindre ett av lagene kollapser helt i slutten
  2. Tja..Kanskje litt tyngre, ikke en veldig stor forskjell. Villa i siste, på en god dag kan jo det bli litt krøll.
  3. Syns også dette er noe av det bedre jeg har sett på en stund, men det hjelper dessverre ikke. Er redd historien gjentar seg, City har begynt å finne litt tilbake til seg selv, noe særlig tungt kampprogram har de heller ikke fremover. Tro om det er en rekord å ta 2.plass 4 sesonger på rad?
  4. Helt åpent dette her, Madueke ser ikke ut til å ha helt dagen, vil nok se Dowman etterhvert. Herlig spenning i dette her, selv om jeg selvfølgelig skulle hatt 7-0 til Arsenal
  5. Spent på hvordan fantasiløse Arsenal skal snu dette her Edit: Takk Donnarumma, da var det kamp igjen
  6. Du fortsetter å kommentere hvordan jeg kommenterer istedenfor å faktisk svare på det jeg kommer med. Takk for meg.
  7. Hva er det egentlig du forsvarer? At laget er dårlig på å omstille seg og at det er helt greit siden vi fortsatt leder ligaen? Hva med de 2 cupene vi mistet? Du klager på at jeg ikke inviterer til debatt samtidig som du henger deg opp i meg som person……. Det er flere her inne som begynner å bli fed up med det de ser, men så er nok jeg den som kommenterer det mest, og har kommentert det mest de siste månedene. Tror jeg tar noen utblåsninger på SoMe istedenfor jeg, for det vil være like nyttig som veien denne diskusjonen går.
  8. Hvordan kan du si at jeg fokuserer på enkeltkamper når jeg har klagd på fotballen som spilles helt siden før jul? Om ikke enda lengre. Det har over flere sesonger vært problematisk for Arsenal at lag legger seg lavt og at Arsenal ikke klarer å finne veien gjennom, men jeg føler egentlig det begynner å gå mer og mer den andre retningen hvor andre lag ikke blir presset like dypt, og den store klasseforskjellen som har vært føler jeg er i ferd med å forsvinne. Om Arteta bevisst har endret taktikk til at vi ikke presser like dypt i håp om å få rom, eller om vi rett og slett ikke klare å holde det samme presset vet vi ikke, men vi klarer uansett ikke utnytte det noe særlig. Tall finnes sikkert en eller annen plass på hvor mye besittelse vi har nå kontra før. Det har gått noen sesonger siden nå, men når den fantastiske trioen White, Martin og Saka var på sitt beste så klarte vi å tre oss gjennom de lavtliggende lagene med nydelig ett-touch-fotball, det har vi ikke klart å finne tilbake til. Jeg har ikke svaret på hva som må gjøres, men jeg syns angrepsspillet blir for passivt, jeg tror det må gambles litt mer, men det kan se ut til at laget tviholder på sikkert ballspill til det dukker opp veldig trygge åpninger for videre avansement i banen, dette er spesielt uheldig for spillere som Martin som ofte ender opp i en runddans rundt seg selv før ballen går bakover i banen. Jeg tror det ligger mye i videoen over her.
  9. Jeg valgte ikke 3, men 2, og de 2 er våres to siste tap mot Bournemoth som vi skal klare oss bedre mot enn dette, og jeg skal ikke en gang begynne å snakke om at vi ryker ut av cup mot et lag som er i championship. Kan jo også legge til tapet før der igjen som var mot City, det var heller ikke særlig pent. Kunne ramset opp mange flere kamper og. Som flere andre her inne også snakker om så vet vi aldri hva vi skal forvente av laget lengre, og ja, jeg kan ikke huske at vi har hatt så mye som en liten periode der vi ser litt bedre ut siden november. Glimter til i en kamp i ny og ne og så er det plutselig helt grusomt igjen i neste. Dette har jeg skrevet om lenge i denne tråden, flere måneder faktisk. Jeg har ikke sett dette laget så fantasiløst siden før Ødegaard kom, og det begynner å bli noen sesonger siden nå.
  10. Nei, det handler ikke om fotballen sin utvikling når vi ender opp med å se ut som det svakeste laget mot lag som Bournemouth, Southampton og alle andre vi har spilt rævva fotball mot. Listen er lang. Listen over lag som spiller mer spennende fotball enn Arsenal er også lang.
  11. På grensen til uforståelig for meg at vi fortsatt leder ligaen og er i kvartfinalen i CL, helt sykt hvor dårlig dette laget faktisk har blitt når man tenker på hvor bra, og ikke minst underholdende fotball som har blitt levert de tidligere sesongene. Dette er dessverre ikke bare et lag i dårlig form, det har vært fryktelig kjedelig å følge dette laget siden november/desember, det er rett og slett ikke gøy å se kamp lengre
  12. Savner de gode gamle dager når dette laget faktisk klarte å spille 2 gode kamper på rad
  13. Sant det. Og han har jo bokstavlig talt satt rekord i flest kamper på rad for en spiller å bli byttet ut i 1. omgang denne sesongen. Håper det løsner for han etterhvert. Edit: Prime Timber er et stort savn, syns han mistet det litt før han forsvant med skade, men White syns jeg er litt shaky
  14. Tenk å gå fra tap mot Southampton til det her. Så syns jeg det er interessant at det første målet som blir annullert kommer samtidig som Martin er av banen for behandling, og det andre målet som faktisk står kommer etter han er byttet ut. Men la oss håpe for både Norge og Arsenal sin del at han holder seg skadefri fremover
  15. Snart 5 måneder med dårlig fotball, jeg er ikke overrasket.
×
×
  • Opprett ny...