Gå til innhold

Erlink

Medlemmer
  • Innlegg

    268
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

3 251 profilvisninger

Erlink sine prestasjoner

113

Nettsamfunnsomdømme

  1. Kan bli utålmodig med pek og klikk i lengden, men you had me at "Theropods er ikkje lange spelet"
  2. Veldig gøy å dimle rundt sammen med kompis og finne ut av småting, men hvordan vi skal lykkes i å samle noe særlig mer enn 2-3 pers som har tid samtidig, er den ekte utfordringen.
  3. Hvis du likte the Punisher, burde du sjekke ut Daredevil og Punisher-seriene. Samme casting.
  4. Da kan man spille Ocarina of time mens man venter på at GTA6 skal gi etter og komme med en fysisk kopi
  5. I norsk rett hjelper det ikke at man sier fra seg rettigheter i en del sammenhenger. Minimum som følger av loven skal gjelde uansett. Spent på hvilke regler som gjelder i california
  6. Det er større spørsmål i sving i Dune, men om ikke de to første bøkene handler om Paul, så lurer jeg litt på hva de handler om (begge ting kan være sant samtidig). Greia med særlig den første boka er at den omtaler en fyr som mister alt, men som jevnt og trutt "levler opp" til han til slutt blir nærmest omnipotent. (selv om han ikke klarer å unnslippe egen skjebne). Dette er en greie mange av oss er kondisjonert til å heie på. Det er en maktfantasi, og Pauls ønske om hevn er også berettiget. Historien er ment som en advarsel for hvordan gode intensjoner (revolusjon, frigjøring etc) kan ende opp som et terrorvelde og at man mister seg selv (eller lederen man ser opp til) på veien. Men alle Paul bekjemper er jo ti ganger kjipere enn ham, og det er derfor mange lesere leste det som en ren heltehistorie. Bok 1 ender jo også på en slags opptur med masse løfter om hva som kan bli, mens bok 2 er langt mer deprimerende lesning.
  7. Halvparten av de store debattene om alt som er galt med ungdommen og samfunnet kunne vært løst med å bare bygge et chillere samfunn rundt oss. Ta ut noe av verdiskapningen i fritid framfor penger. Litt mindre trykk og støy, litt mindre reklame, litt mindre trafikk. Litt mere ålreite gratistilbud. Det er billigere enn å bruke pengene på politi, sykehus og uføretrygd også. En mulig bieffekt er at flere folk er lykkelige
  8. Her forstår jeg virkelig ikke hva han tenker med, Amazon klarte jo faktisk å lage en av få TV serier basert på en spillserie men de tar ikke lærdom fra sin egen suksess en gang, de tar heller lærdom fra serier som Halo og The Witcher, to serier man virkewlig ikke skal ta lærdom av. Men er det ting ved Fallout-serien som er skrevet for gamere, egentlig? Eller skyldes suksessen at de skriver et manus som fungerer for folk som ikke kjenner spillserien?
  9. Si i fra om Time Crisis 2 kommer med flerspiller. Da kjøper jeg den umiddelbart.
  10. Akkurat nå skulle jeg ønske Sim City lyktes. Akkurat den modellen er jo en slags parasosial spilling der du bygger din by og noen (f.eks. ungen min) bygger sin, men der det legges opp til utveksling av ressurser. Problemet var at dette var tvunget og noe man var avhengig av for å få byen til å gå rundt, i tillegg til at plassen var alt for trang. Som en artig tilleggsmodus, hadde jeg elska det nå. (mindre interessert da det kom ut)
  11. Jeg trodde helt ærlig at Girl Genius ikke var gitt ut enda. Til tross for at det var et spill jeg noterte meg bak øret for mange år siden. Her er det en jobb å gjør med markedsføring.
  12. Dette er jo på en måte betryggende, da. De har finni en bug som sjelden oppstår, men som er gamebreaking? Det betyr jo at mesteparten funker, men at de velger å ikke fucke over en bitteliten prosentandel av kundene sine.
  13. Fordi Norge er et lite land, har vi ganske romslige regler for habilitet i det offentlige. I mindre bygder er det nesten umulig å sitte i et styre uten å ha en relasjon til en eneste søker. Samtidig er det et regelverk som senker terskelen for å frivillig melde seg inhabil. Det nærmest oppfordrer til det. Dermed kan man få situasjoner der juristene (som her) vurderer at ingen lover er brutt, men at man likevel kan kritiseres for å ikke ha gjort ting ryddigere. Det et ganske vanlig forsvar i politiske skandaler at man ikke har brutt loven eller egne vedtekter, men det er på ingen måte automatikk i at man dermed ikke har brutt tillit. Det kan fortsatt være legitimt å kreve noens avgang når de så til de grader har feilvurdert rolle, signaleffekt og behov for ryddighet.
  14. Er dette noe man kan kaste på en 11-åring som ikke enda har oppdaget gleden med rollespilling?
  15. Nor-ge! Nor-ge! Nor-ge!
×
×
  • Opprett ny...