Gå til innhold

Gringorilla

Medlemmer
  • Innlegg

    1 272
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Gringorilla

  1. Av en eller annen grunn takler jeg ikke å spille Schmups som har sidestilt kamera i stedet for ovenfra og ned. Tror jeg har PTSD fra den ene delen fra Bart's Nightmare på SNES.
  2. Det lille jeg har fått spilt av Outer Wilds var helt fantastisk. Jeg ble dessverre avbrutt midtveis i det, og har nå, 2 år etterpå enda ikke fått startet det opp igjen. Til tross for at jeg VET det er bra, så er det noe ekstra vanskelig med å starte opp igjen et spill man vet man BØR starte om igjen fra starten. Har sikkert hundrevis av titler i backloggen som lider samme skjebne.
  3. Om den er svakere enn hovedkonsollen, så kommer det til å feile. Er jo nettopp den tabben som har holdt Xbox tilbake denne generasjonen. Da er det nok lurere å heller vente en halv generasjon og gi ut en slik bærbar som er like kraftig, i stedet for å gi ut en pro som er kraftigere.
  4. Mulig jeg misforstår, men jeg føler du irriterer deg litt vel hardt over noe som strengt tatt ikke virker helt krise? Denne samme funksjonen, at man må samle en viss mengde greier for å komme videre, var en ganske stor del av eksempelvis Sackboy, som er et spill som gjerne tar 20 timer å komme gjennom, men det var jo et knallspill. Og det virker som Hirogami også var et knallspill frem til dette (lille?) irritasjonsmomentet?
  5. Boikotter vi ikke Metal Gear etter at Kojima ble presset ut?
  6. Ifølge utvikleren vil Skate være tilgjengelig på både PlayStation 4 og PlayStation 5 fra 16. september. For oss som var med i betaen, så har vi nå fått full tilgang til Early Access versjonen av Skate Men bare på PC virker det som? Jeg har hatt plass i betaen i lang tid, men kjente på at jeg ikke orker å spille det på PC.
  7. Det er seriøst ingen unnskyldning for ikke å spille dette spillet lenger. De har fikset absolutt alle manglene ved launch, lagt til utallige nye morsomme elementer (gratis), spillet ser bedre og bedre ut visuelt, og man går rett og slett aldri tom for ting å gjøre. Helt fantastisk comeback som ingen andre utviklere kan matche.
  8. Fy flate dette har tatt lang tid å utvikle! Få fingern ut!
  9. Noen perler her og der, men herregud så mye uoriginalt også. Skulle virkelig ønske utviklerne kjørte sitt eget løp og ikke lot seg påvirke for mye av trender. Tenker da spesielt på soulslike og hero shooters. Gleder meg kanskje mest til Zero Parades og Unbeatable.
  10. Meget god og variert lineup. Håper bare ikke de forsvinner igjen innen jeg rekker å spille dem. Skjer litt for ofte.
  11. Herlig stil og originalt plot. Med litt markedsføring tror jeg dette kan bli en stor suksess.
  12. Må innrømme det er bra tåpelig å eie så mange spill. Jeg har selv ca 2000 spill på Steam, ca 1500 på PS4 og PS5, og rundt 5-600 på PS3, samt bortimot 200 Nintendo-spill. Dersom hvert spill i snitt tar 20 timer å spille (fort gjort når diverse RPGer drar snittet kraftig opp), og jeg tar meg tiden til et par timer spilling om dagen, så snakker vi altså at det vil ta meg 17 år å spille gjennom alt. Og med tanke på at kun de spillene jeg ramset opp har blitt kjøpt siden PS3 kom ut, i 2007, så vil jeg altså mest sannsynlig ha doblet samlingen før jeg er ferdig. Evig syklus det der.
  13. Veldig annerledes enn PUBG, men det ser jo faktisk meget kult ut. Liker når utviklere gjør noe annet med hvert spill de lager, og ikke bare holder seg til det de kan. Det viser at de liker å skape, og ikke bare å tjene penger.
  14. Kunne ikke vært mer enig. ALT av slikt er en slippery slope.
  15. Hm. Jeg er forsåvidt litt enig i punktene av kritikken din her, men jeg følte nok ikke det trakk så voldsomt ned på helheten. Jeg syntes denne var fantastisk gøy, og det til tross for at jeg så den rett etter Superman, som er noe av det aller beste jeg har sett av DC noensinne. Jeg ga selv First Steps en (veldig) svak 9/10. Tror den ble bumpet opp fra 8 rett og slett på grunn av kvalitetskontrasten til alle de siste Marvel-prosjektene. Samt at jeg likte denne bedre enn Thunderbolts, som jeg ga 8.
  16. Sweet! Både Bluey og Abiotic Factor er på wishlisten min, så nå slipper jeg kjøpe.
  17. Da er det ikke deg han snakker om. Jeg har 1894 spill på Steam, og har spilt kanskje 20% av dem. Men der han tar feil er når han påstår at dette er et Steam-fenomen. Jeg har ca like mange spill på PS4/5, dog har jeg spilt litt større antall av dem, kanskje 30-40%. På Epic har jeg per i dag 95 spill. Jeg har spilt bokstavelig talt ingen av dem på Epic. Men jeg har spilt 23 av dem på andre plattformer,så mange av spillene har man gjerne på flere plattformer, men spiller bare på en av dem. Men jeg følte han traff godt med utsagnet om håpet om å en gang få bedre tid, all den tid en av hovedgrunnene til at jeg ikke spiller spillene er fordi jeg har 3 barn og andre IRL ansvar. Men om Bioshock er på salg, så må jeg jo kjøpe det for den vakre dagen jeg får tid å spille det.
  18. Haha, jeg stusset voldsomt jeg også. Men så innså jeg at barn også kan lage konto her. Det er lite jeg finner så LITE maskulint som å ikke la seg glede over farger og tøffe kvinnfolk. Eller generelt å skulle sette grenser for hva som er greit og ikke for seg selv eller andre å gjøre/like.
  19. N64 har jo så sykt mange perler som IKKE er "den samme gamle trøyta". Håper vi får se noen av dem. Blast Corps Air Boarder 64 Carmageddon Cruis'n USA Cybertiger Fighter's Destiny Forsaken 64 San Francisco Rush Rush 2 Snowboard Kids Shadowgate 64 South Park-spillene Tetrisphere Wetrix Operation Winback For å nevne noen.
  20. 1) Nei, spill nevnes ikke spesifikt, men det er naivt å tro at ikke det er det første uvitende foreldre tenker på. Og bare det faktum at det ikke nyanseres mellom spill og annen skjermtid er i seg selv urovekkende. Det blir som å anbefale at folk skal holde blodtrykket nede til enhver tid, til tross for at f.eks. trening øker blodtrykket midlertidig. Folk som bare vet at blodtrykket økes ved trening uten å vite de positive aspektene ved trening vil da holde barna sine unna trening. Men for all del, jeg har forståelse for at nyanser er vanskelig å sette seg inn i for TikTok-generasjonen som går inn i foreldrerollen i disse dager. 2) Jeg tror det er naivt å tro at spill utgjør brorparten av skjermtid for barn. Og selv OM brorparten er spill, så er det en enorm forskjell på forskjellige typer spill, men det er særdeles vanskelig for en uvitende forelder å forstå. Jeg lar heller barna mine sitte 10 timer i uke foran en Playstation med Minecraft eller lignende, foran å la de bruke 30 minutter i uka foran Candy Crush. Noen som ikke forstår seg på spill vil mene en halvtime er bedre enn 10 timer, uavhengig av hva den tiden brukes på.
  21. Jeg tror grunnen til at folk reagerer på rådene rett og slett er fordi det er ENDA en svartmaling av gaming som hobby. Foreldre som ikke har peiling på dette vil bruke det som enda en grunn for at gaming skal sees ned på. Man trodde at vi var kommet lenger til nå.
  22. Dette er midt i blinken for meg. Krysser fingrene for PS5-lansering, men får vel ty til Steam i mellomtiden. OMW!
  23. Gah, nå må jeg vel kjøpe Stellar Blade. Ønsker å støtte opp om slike selskaper.
×
×
  • Opprett ny...