Gå til innhold

JornHansen

Medlemmer
  • Innlegg

    174
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av JornHansen

  1. Det er trist at ingen av trailerne til MP4 har fått meg interessert. Jeg spilte første Metroid da jeg var 9. Drømte om Mother Brain om natta og husker fortsatt gåsehuden når jeg måtte unslippe Zebes. Da Metroid Prime lyste opp CRTen i 2004 så var det helt magisk. Grafikken, flyten og musikken. Helt uvirkelig bra. Metroid Prime 4 ser ut til å ha bare en nyvinning, og den vil antageligvis ingen ha. Jeg snakker om den kjempestygge motorsykkelen som ser ut som noe som en farkost fra et f2p mobilspill. Jeg håper jeg tar feil men jeg spår at dette blir det siste 3d eventyret med Samus på minst 10 år.
  2. Jeg sparte dette spille i noen uker slik at jeg kunne spille det på julaften og resten av jula i fjor. Det var en skikkelig god spilljul, virkelig alt et feelgood blockbuster spill skal ha. Kommer til å plukke opp DLC veldig snart og gleder meg til neste Machine Games prosjekt. Hvis noen er interessert så anmeldte jeg spillet for spillhistorie.no.
  3. Uffda... PETA er en nødvendig organisasjon og jeg støtter sakene deres 100%. Dessverre har de en lei tendens til å skape avstand til folk flest med slike merkelige saker som dette. På den andre siden hadde jeg blitt oppriktig glad om Nintendo tok dette på alvor og redesignet kua uten nesering.
  4. Interessant, det der. Jeg tror helt klart at den økonomiske situasjonen er hovedgrunnen. Dessverre er det et tegn på at vi får mer uro, og muligens på sikt en uthuling av den sikkerheten og tryggheten vi har hatt på den nordlige halvkulen de siste 80 årene. Vi bør ta ansvar og sørge for at vi ikke godtar en herskerklasse som eier 1000 ganger mer enn jevne borgere. Jevnere fordeling fører til mer velstand – for alle andre enn de 1 % som ønsker å eie så mye at de i praksis kan kjøpe sjela til andre mennesker. Men før jeg går over i en full-on rant: Det kan ikke være noen som helst tvil om at digitale spill, spill på salg og abonnementstjenester appellerer mer til kidsa. Dette med fysisk format og syting om at man bare "leier" sitt digitale bibliotek, er en veldig nisjeproblematikk.
  5. Forsåvidt gode poenger, men jeg spiller heller ikke Goldeneye i 2025. Verden har gått videre og det har jeg også.
  6. Jeg liker at Battlefield ikke har tåpelige skins som CoD. Jeg liker også at man kan manøvrere diverse farkoster og at gameplayet er mer klassebasert. Problemet er at spillet føles helt likt ut som Battlefield 4. Det føles stivt og tregt ut i forhold til fjorårets CoD og det fenger dermed ikke så mye hos meg. Det er litt upresist å mene at CoD ikke eksperimenterer da de både har forgrenet seg ut i Warzone variantene og ikke minst introduserte de nye bevegelsene i fjor, en innovasjon som gjorde spillet veldig annerledes (noen vil si til det verre). Jeg sluttet å spille CoD da de begynte å bruke AI artwork i en del av loading-screens i sesongene og ikke minst AI-stemmer i Zombies (pga. skuespillerstreiken). Hvis årets CoD fortsetter i det sporet så blir det null spilletid fra meg. Battlefield 6 blir muligens et kjøp hvis enspillerdelen blir fantastisk og at de klarer å stoppe det evige jukset folk holder på med. Juksingen har faktisk forsuret hele forholdet mitt til online spill. Her er forøvrig anmeldelsen min av fjorårets CoD: https://spillhistorie.no/2024/10/30/inntrykk-call-of-duty-black-ops-6/
  7. Vi trengte egentlig ikke mer enn Bioshock 1 og 2. Infinite var småkjedelig da det var evige turer rundt disse monorail banene. Det er så ekstremt mange talentløse studiosjefer nå som bare ser på tall og tror oppfølgere er veien til suksess.
  8. Dette er jo topp! Et godt signal til resten av bransjen. Motivasjonen er antageligvis å tjene goodwill hos gamers, antageligvis får de litt også -bortsett fra hos de mest rabiate fanboysa.
  9. Hvis det finnes en gud (jeg tviler...) så vil straffen for det Israel gjør mot kvinner og barn være evig.
  10. Når man skummer igjennom kommentarene sher så ser man tydelig at enkelte Nintendo fanboys lever i sin egen virkelighet der Nintendo aldri kan trå feil. Når noen klarer kunststykket å poste en vide fra hvor bra Mario 3D world er på Switch 2 så tenker jeg det er på tide å minne folk om at det spillet kom til Wii U... i 2013(!).
  11. Dette er veldig positivt. Eksklusivitet er ikke bra for kulturutrykket.
  12. Det er smått fascinerende å se Nintendo-fansen kaste penger etter Nintendo (og Bergsala), men jeg skal innrømme at jeg har vært nære på avtrekkeren selv. Nå har jeg is i magen og venter på den prisnedgang. Jeg blir veldig overrasket hvis Nintendo klarer å få bred appell til dagens pris.
  13. Det ser utrolig lekkert ut!
  14. Veldig synd at dette spillet er i fare. Det er synd at det ble brukt assets fra en kunstner uten vederlag og det er synd at Bungie er i denne situasjonen. Spillet så ut til å ha mye av det beste fra Halo DNA'et og jeg elsket det fargesprakende utrykket.
  15. Oblivion hører ikke hjemme på noen liste. Det er et fint spill men det er i bunn og grunn det samme spillet vi spilte for 20 år siden med alt det medfører. Nostalgi har blitt en altfor sterk påvirkning på anmeldere og jeg mener det er en negativ ting. Mine topp tre spill så langt er Doom Dark Ages, Clair Obscure og Blue Prince. Vil også trekke frem South Of Midnight fordi det er en herlig opplevelse. Les gjerne min anmeldelse. Tittellåta i spillet er så fin at jeg driver å øver den inn til konserter.
  16. Du vet...forskjellige spill gjør forskjellige ting.
  17. Her det garantert at en av barna i huset kommer til å hoppe i taket over denne oppdateringen.
  18. Det er en helt urimelig teori for det segmentet vi alle elsker for tiden iallfall. Dobbel A og indiespill ser ut til å blomstre fordi de får garanterte inntekter på gamepass. I tillegg har vi, om ikke en stor så iallfall høylytt gjeng med gamere som vil ha fysiske spill til enhver pris. De betaler villig fullpris. Early-Access liker også folk å betale for, jeg har virkelig NULL problem med at enkelte velger å betale en del penger for å spille et spill tre dager før jeg kan gjøre det på gamepass. Argumentet med dårligere spill har jeg altså ingen tillit til.
  19. Synd for deg, det er at av de best skrevne spillene noensinne.
  20. Hva synes anti-woke folket om at forfatteren av Witcher bøkene aldri har sagt at kvinner ikke kan bli Witchers? Har forfatteren blitt woke nå? Skal alle mannebarna i diskusjon.no slette Witcher 3 fra harddisken i protest?
  21. Rart at alle som roper om «woke oppfører seg som «kjerringer”.
  22. Den trioen med spill synes jeg egentlig var et godt valg men...er det analoge triggere på Switch 2? Det er nemlig en vesentlig del av kontrollen på F-Zero GX. Det er forøvrig en skikkelig Dark Souls-racer. Utfordrer alle til å fullføre story-mode.
  23. Ser det for meg; Bill Gates gnir seg i henda mens han mumler for seg selv "høh høh høh nå blir det dåååårligerrre spil på allle sammensss. Her har dere gamepassss!"
×
×
  • Opprett ny...