andrvas Skrevet 17. august 2007 Skrevet 17. august 2007 Har akkurat fått min nye MIST 500W rev.3 PSU, og installert den i PC'en. Noe jeg irriterer meg grønn over, er at den slett ikke er så stille som det står på esken. Viftestøy er det riktignok lite av, men etter hvert som tiden går så utvikler det seg en høyere og høyere pipelyd. PC'en er nesten lydløs når jeg skrur den på, men den høyfrekvente pipelyden starter lavt etter ca 5 min, og når sitt maksimum etter ca 15 min (hvor den blir værende). Noen som vet hva problemet skyldes? Burde jeg sende strømforsyningen i retur og be om en ny?
Mit Skrevet 17. august 2007 Skrevet 17. august 2007 Jeg ville sendt de en mail og spurt, har ingen slike lyder som du beskriver her i min Mist så jeg går utifra at de ikke skal være der.
tiller Skrevet 19. august 2007 Skrevet 19. august 2007 Ta først å jump-start PSUèn. Det kan være at den ikke er satt skikkelig i slik at den "klirrer" mot kabinettet. Er det mulig tror du? Jeg hadde testet en del før jeg hadde sendt den i retur for da blir det fort arbeid og venting. Sikker på at 500W er nok for maskinen din f.eks?
loddebolten Skrevet 19. august 2007 Skrevet 19. august 2007 Piping fra Mist er et kjent problem.Har hatt 2 stk selv med det problemet og mange andre her på forumet har det.(søk litt så ser du).Hvis de har prestert å gi ut rev.3 av denne med samme trøbbel(på noen av de,de fleste er vel ok)så er det en skandale i mine øyne.Hadde en som bare daua etter et halvår også så for min del,aldri mer Mist.
andrvas Skrevet 19. august 2007 Forfatter Skrevet 19. august 2007 Har allerede sendt tilbake PSUen, venter spent. Men testet den i familiemaskinen også, samme lyd. Jumpstartet den også, men hørte ikke noe til den da, men antar det er fordi lyden kommer først når PSUen belastes. Om den er kraftig nok for systemet mitt bør det ikke være tvil om, ettersom jeg per idag bruker en 400W PSU.
loddebolten Skrevet 19. august 2007 Skrevet 19. august 2007 Jeg handlet hos Microplex og fikk ny når jeg returnerte min.Det skal de ha skryt for.Ikke noe tull der.(den nye var ok.)
tiller Skrevet 23. august 2007 Skrevet 23. august 2007 Har du fått ny nå? Hørtes ut som det var noe galt med den ja.
MysticoN Skrevet 24. august 2007 Skrevet 24. august 2007 Har hatt 2 mist PSU'er. den ene var DOA, og den jeg har noe har kanskje også død fra meg. skal finne ut hva som er galt når jeg kommer hjem fra jobb.. hjelper vel lite å sende inn PSU'en også.. får vel bare en ny mist i posten
Pels Skrevet 25. august 2007 Skrevet 25. august 2007 Får den høyfrekvente pipelyden ved idle etter en stund, men den går bort ved load.
L O G I M A N Skrevet 27. august 2007 Skrevet 27. august 2007 Sånne pipelyder skyles spoler. Er ikke disse lakkert skikkelig, så kan det oppstå. Men om mist sliter med det enda, er for teit. Selv hadde jeg en OCZ en gang med en sånt problem. Den gikk i retur.
andrvas Skrevet 28. august 2007 Forfatter Skrevet 28. august 2007 Har du fått ny nå? Hørtes ut som det var noe galt med den ja. 9344777[/snapback] Fikk ny i posten idag. Ser ut til å fungere greit, ingen irriterende pipelyder etc. Men har jeg krav på å få dekket fraktkostnadene da jeg returnerte varen, av Microplex?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå