mandela Skrevet 21. mars 2003 Skrevet 21. mars 2003 her følgende problem: har en divx 5 fil som jeg lagde i gordianknot (uten lyd, fikk feilmelding med lyden) har en wave-fil som er til denne divx fila har laget divx-fil med wave lyd, det funker, men jeg får ikke til å kode den om til mp3 lyd. dessuten har jeg veldig få options på bitrates i comression-settings (går kun opp til 160). hva skal jeg gjøre?
pc-killer1317 Skrevet 21. mars 2003 Skrevet 21. mars 2003 Bruk Lame MP3 Encoder. (du finner det på www.sourceforge.net). Gjør så om fila til mp3 med følgende kommando: lame -input "filnavn.wav" -output "filnavn.mp3" --alt-preset 128 -h (128 er bitraten. vil du ha konstant bitrate så skriv cbr etter bitraten f.eks. lame -input "filnavn.wav" -output "filnavn.mp3" --alt-preset 128 cbr -h) Bruk så NanDub til å sette mp3-fila inn i filmen (virtualdub klarer ikke å sette inn mp3 filer i filmer, derfor anbefaler jeg nandub). Håper det hjelper. :wink:
sedsberg Skrevet 21. mars 2003 Skrevet 21. mars 2003 Jeg har en VirtualDUB versjon som kan flette MP3 og AC3 inn i video-filer.
mandela Skrevet 21. mars 2003 Forfatter Skrevet 21. mars 2003 supert!! det ordnet seg med nandub takker
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå