Rubyred Skrevet 4. august 2008 Skrevet 4. august 2008 (endret) Her er 3 portretter av Julie, fotografert på Hvaler. Endret 4. august 2008 av Rubyred
Karl-Peder Skrevet 4. august 2008 Skrevet 4. august 2008 Greie bilder, jenta ser ut til å klare seg bra foran kameraet. Det blir dog litt for mye blitzfeeling av bildene for min del, og på det siste ser horisonten litt skjev ut. Jeg liker at du har fått med solnedgangen såpass bra som du har gjort, men det blir litt mye flatt lys fra blitzen i forgrunnen.
Rubyred Skrevet 4. august 2008 Forfatter Skrevet 4. august 2008 Er nok enig i din kritikk, men var på telttur, så det eneste alternativet, var den innebygde blitzen, for å lyse opp objektet. Ville HDR fungert i dette tilfellet? Har aldri forsøkt HDR, men kom gjerne med tips om hva jeg kunne gjort anneledes.
sn0dig Skrevet 4. august 2008 Skrevet 4. august 2008 HDR portretter funker ikke til denne typen, det blir for stygg hud. Se her f.eks (Ekstremt tilfelle, kan få det til å se bedre ut enn det)
Rubyred Skrevet 4. august 2008 Forfatter Skrevet 4. august 2008 HDR portretter funker ikke til denne typen, det blir for stygg hud.Se her f.eks (Ekstremt tilfelle, kan få det til å se bedre ut enn det) Ok. Har tatt mange fler bilder av samme motiv med blitzen satt til lavere intensitet, men da blir motivet for mørkt. Hva kan jeg gjøre for å lysne motivet, uten å ødelegge bakgrunn.
Rubyred Skrevet 4. august 2008 Forfatter Skrevet 4. august 2008 shadow/highlights Regner med at du mener Photoshop! Har sesverre ikke det, og har aldri arbeidet med det. Er det andre programmer jeg kan gjøre dette i?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå