Gå til innhold

It's a goddamned CRACKER!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vår kjære PZ Myers som ble "expelled" fra en kinovisning av Intelligent Design propagandafilmen Expelled: No Intelligence Allowed (2008), skrev nylig en veldig morsom artikkel om katolikker og deres forhold til kjekser - http://scienceblogs.com/pharyngula/2008/07...ned_cracker.php

 

Hele opplegget høres faktisk ekstremt ut selv når man tar generel katolisisme i betraktning.

 

Etter det har han såklart fått masse hatmail, og har ber om hjelp fra oss rasjonelle folk om å sende en mail til sjefen hans. For å si vårs støtte, slik at han ikke får sparken for å utfordre en så mektig gjeng idioter - http://scienceblogs.com/pharyngula/2008/07...bill_donohu.php

 

Adressen er (Han ber oss om å bruke våre ekte navn forresten): [email protected]

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja det er en hysterisk morsom episode det der, jeg satte kaffeen i halsen når jeg leste det her om dagen. Får skrive en liten epost fra universitetsaddressen min senere og vise min støtte for PZ :)

Skrevet

Religion får virkelig frem det beste i folk.

 

Forstår ikke at noen kan bli så fornærmet over en kjeks, selv om den var "hellig" eller noe.

Skrevet
Dette er faktisk mer skremmende enn morsomt.

 

Enig. Jeg prøver å være balansert og unngår å tankeløst bashe samtlige former for tro, men det jeg leste i den artikkelen var bare for dumt.

Skrevet

En kunne jo avvist det som en enkelt menighet med noen galninger i, men når The Catholic League engasjerer seg og PZ mottar en horde med hatbrev, drapstrusler og lignenede er det jo tegn på at denne galskapen ikke er begrenset til denne kirken alene. Får nesten lyst å kidnappe Jesus i den lokale katolske kirken og se om de samme tilstandene råder der :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...