Gå til innhold

Ny bærbar, Zepto Nox A15 bra valg?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

sitter og lurer på om jeg skal skaffe meg en Nox selv, noen som gidder å legge ut litt felre bilder av den, og hvordan den funker til spill hadde det vært kos :D

 

 

Konfigurasjon4 GB (2x2GB) DDR2 PC6400 800MHZ

Ingen operativsystem ønskes

DVD-RW / CD-RW SATA

Keyboard Orion/Nox NO BLACK

Miljøavgift Bærbar

ODD-Bezel - Black

WSXGA+ 1680x1050 ZBD + NVIDIA® 9600M GT 512MB GDDR3

Intel C2 DUO P8600 – 2,40Ghz, 1066Mhz FSB, 3MB Cache – 25Watts

250GB 7200rpm SATA Harddisk

9 Cell Nox/Orion black

Intel Pro/Wireless 4965AGN 300Mbit

Intel Turbo Memory2 (2GB HMC)

 

 

ServiceKvikREP 2 år

 

 

ForsikringZnote 3 års Alll-risk forsikring MED tyveri

 

15,000 :( litt dyrt, får se hva det blir til :p

Endret av Silo
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Yeah, fikk mail om at NOXn ble sendt idag og forventet leveringsdato er satt til 11. August!

 

Når det gjelder tingene jeg spurte om tidligere i tråden..

 

Noen som har erfaringer med denne?

- Er det HDMI-utgang på den?

- Hvordan funger fingerprint-funksjonen?

- Hvordan er skjermen i forhold til bildekontrast og hvilket kontrastforhold har den?

 

..så tok jeg en tlf. og fikk greie på følgende:

 

Det er HDMI-utgang på pc'en som støtter både lyd og bilde.

Fingerprintfunksjonen kan brukes til pålogging til Windows og fungerer som brukernavn/passord på alle nettsteder hvor du kan logge på.

 

Kontrastforholdet spurte jeg ikke om, men iom. at den beste modellen har en maks oppløsning på 1680x1050 så regner jeg med at det også fungerer på modellen under.

Skrevet

Multicom's Compal JHL90+ er muligens billigere en Nox15, men det som gjør at jeg heller mer mot Nox'en, er det at den har S/PDIF utgang, digital lyd, som er meget greit dersom du ska koble den til et sorroundanlegg hvor hdmi'en ikke kan brukes (om hdmi'en kan brukes til lyd..?). Noxen ser også mer stilren ut.

 

I nox'en får du alt du trenger og litt til(håper jeg), uten at jeg har testen den, men den står øverst på innkjøpslista foreløpig... eneste som er litt bob-bob er at jeg må vente i 24 dager før avsendelse, venter heller til de har ting på lager. Kommer mye nytt på markedet i høst...!

 

Specssheet: http://zepto.no/Files/15_Nexus_Mythos_Nox_Comparison.pdf

 

Tror dette oppsettet drar:

Konfigurasjon

Ingen operativsystem ønskes ----- holder meg til xp

DVD-RW / CD-RW SATA

Keyboard Orion/Nox NO BLACK

Miljøavgift Bærbar

ODD-Bezel - Black

WSXGA+ 1680x1050 ZBD + NVIDIA® 9600M GT 512MB GDDR3

Intel C2 DUO P8600 – 2,40Ghz, 1066Mhz FSB, 3MB Cache – 25Watts

4 GB (2x2GB) DDR2 PC6400 800MHZ

200GB 7200rpm SATA Hårddisk

9 Cell Nox/Orion black

Intel Pro/Wireless 4965AGN 300Mbit

Skrevet

Bl.a. øverst på denne siden er det brukere som har sagt at de har fått mail om at maskinen er blitt sendt.

Selv venter jeg fortsatt på denne mailen, ble lovet at maskinen skulle sendes den 8.

Skrevet

du får den nok i dag eller i morgen, har på følelsen at de sender flest mulig ut på en gang. Lurer litt på hvorfor de gjør det, hvorfor ikke bare sende den med engang den er leveringsklar?

Skrevet

_får_ den vel neppe da. selv om den blir sendt. den bruker noen få timer fra utsendelsestedet til København til Malmö til Oslo... hvor den blir liggende i noen uker. typisk.

Skrevet (endret)

noen som har snakka me dem i dag? begynner å bli mektig irritert over at jeg ikke har fått mail fra dem, om at laptopen er på vei:@

Endret av Balleknekkern
Skrevet
noen som har snakka me dem i dag? begynner å bli mektig irritert over at jeg ikke har fått mail fra dem, om at laptopen er på vei:@

 

må nok kontakte dem selv. klage. måtte jeg. jævla piss fra deres side. så unødvendig.

Skrevet

ringte dem å klaget litt, typisk at min maskin skulle det være noe problem med. Men på grunn av den lange ventetiden har de nå laget en ny til meg som står og tester. De har også sjiftet leveringen til express levering, så det skal nok ikke ta mange dagene nå:). Men likevel meget irritert på at det skulle ta så lang tid og så mange telefoner for at de skulle få opp farten:@

Skrevet

Førsteinntrykket er at dette er kvalitet! Den virker veldig gjennomført. Holder enda på å installere, så jeg har ikke fått testa så mye enda. Tenker jeg installerer Crysis nå :)

 

Her har du et bilde:

IMG_3516s.jpg

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...