Gå til innhold

Hovedkortet røk - skal ha nytt med følgende spesifikasjoner.


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei,

 

Som sagt;

 

- MÅ støtte Quad Core Q6600 out of the box (775)

- Så BILLIG som mulig

- Må kunne støtte overklokking av CPU

 

Utover dette er det samme hvilket merke o.l det er.

 

Takker :)

Endret av loathsome
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Om jeg ser bort fra pris og ser på billige P35 brikkesett så har ABIT IP35 Pro ett bra overklokkings potensiale (Veldig enkelt å klokke også om du er fersk eller om du liker det enkelt) Men det er ikke det billigste P35 kortet men sies å være ett meget bra hovedkort.

 

Ellers om du vil ha PCI-e 2.0 så er ABIT IX38 verdt å titte på, snart kommer jo P45 med PCI-e 2.0, eller det er å få tak i nå men det vites ikke hvordan ABIT sitt IP45 kort blir kontra IP35 kortet de har som er svært bra.

Har selv hatt IP35 Pro og det var ganske enkelt å klokke min E6750 på det kortet, stabilt var det også... Ligger for tiden i skapet nå som jeg har IX38.

Skrevet

Ser du sniffer på 790i... Husk å flashe BIOS og vær forsiktig med overklokking.

Tror ikke kortet er helt friskmeldt for harddisk tygging enda og liker å spise opp OS innstallasjoner.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...