Barry White Skrevet 7. mars 2003 Skrevet 7. mars 2003 Hei! Har tenkt å overklokke min XP2200. For dette trenger jeg bra kjøling. Har tenkt å kjøpe meg den godt omtalte Volcano 9+ Cool (vennligst ikke kommenter på dette valget), men så ser jeg også at mange har flere kabinett vifter installert på bakhånd. Har kabinett viftene en stor funksjon i denne kjølingen?
Rikky Skrevet 7. mars 2003 Skrevet 7. mars 2003 Ja. CPU-temp vil alltid ligge en del over lufttemp i kabinettet, og uten litt gjennomtrekk vil temperaturen i kabinettet og dermed CPU bli betraktelig høyere. Du burde ha hvertfall en foran og en bak.
SirHartge Skrevet 7. mars 2003 Skrevet 7. mars 2003 I ett datasystem med cpu og flere disker, så produseres det en del varme. Det er ikke hjelp i bare en cpu vifte om kabinettet holder 40C+, da blir kjølingen dårlig. Ett godt tips er 19dba 80mm i bunn og topp. Den nede til å suge inn i kabbiset, og den oppe til å dra ut.
Barry White Skrevet 7. mars 2003 Forfatter Skrevet 7. mars 2003 på q-tech sine billigkabinett, går det an å sette på der?
SirHartge Skrevet 7. mars 2003 Skrevet 7. mars 2003 på q-tech sine billigkabinett, går det an å sette på der? Jeg tror nok ikke det er laget til, men da er det frem med dremel og borremaskin
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå