Gå til innhold

Tregt trådløst, raskt på kabel


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har nettopp fått bredbånd fra Telenor, men av en eller annen grunn er nettet veldig tregt så lenge vi prøver å koble til det trådløse nettverket (1-2 mbit). Når vi bruker kabel går det bra (16mbit). Noen som vet hva dette skyldes, og hva vi kan gjøre?

 

Har snakket med Telenor, og de mente det kunne være dårlig signal, men nettet er tregt på trådløst uansett hvor nærme ruteren vi prøver. Nettet er for øvrig også ganske ustabilt på trådløst.

 

Ruteren er Speedtouch multimodem st780wlt.

 

Takker for all hjelp :-)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

det er blandede følelser for ruteren din, prøv med en annen trådløs ruter for å eliminere ut om det kan være den.

 

Når det gjelder kabelhastigheten din så er den ikke 16mbit (unntaket er visst du har "telenorkiosken" som nærmeste nabo) :) altså en linjelengde på under 25 meter.

Skrevet

Hvis PC`n kun bruker gammle 11mbit-trådløs ... kan du ikke forvente mere.

Ellers bør du skjekke om naboen sender på samme CHANNEL som deg - da blir det problemer!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...