Gå til innhold

Kan noen finne en bra ferdigbygget gaming PC til 10k


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Forslag1... Dette er altså en pc uten skjerm.

 

Forslag2... Jeg anbefaler Vista 64-bit som OS, det klarer mye minne, ikke maks 4GB som XP 32-bit. :nei:

 

Minne er så billig for tiden at det er dumt å ikke kjøpe 4GB eller mer.(selv har jeg 8GB pga videoredigering osv...)

Skrevet

Husk at de fleste store datakjeder har tjenester der du kan plukke komponentene selv og la dem bli ferdigbygget for deg om du så ønsker for et lite gebyr.

 

om du ikke vil bygge den selv så hadde jeg da annbefalt at du lar erfarne brukere her komme med forslag, og så bestiller de delene og ber om montering. Det kan evt. være et godt alternativ om du ikke finner en "ferdig" modell som passer for akkurat ditt bruk.

 

-Stigma

Skrevet
Forslag1... Dette er altså en pc uten skjerm.

 

Forslag2... Jeg anbefaler Vista 64-bit som OS, det klarer mye minne, ikke maks 4GB som XP 32-bit. :nei:

 

Minne er så billig for tiden at det er dumt å ikke kjøpe 4GB eller mer.(selv har jeg 8GB pga videoredigering osv...)

Okey takk skal du ha:P

Skrevet (endret)

Ikke kjøp et kabinett til 2k, når du bare skal bruke 10k, omg.

9hdoksaet4, ikke akkurat de beste til pris og ytelse du har plukke ut der.

Endret av AndyBigz
Skrevet

Forslag2 er jo det mest reelle.

 

Antec Nine Hundred sort miditower

Fortron/Source Epsilon 700W

Gigabyte GA-MA790X-DS4, AMD 790X, DDR2, Socket-AM2+, ATX,GbLAN, 2xPCI-Ex(2.0)x16

AMD Athlon 64 X2 6400+, 3.2GHz Socket AM2, 2MB, BOXED

Corsair TWIN2X 6400 DDR2, 4096MB CL5, Kit w/two matched CM2X2048-6400 Dimm's

Sapphire Radeon HD 3870 512MB GDDR4, PCI-Express 2.0, 2xDVI/HDMI, blue PCB

Western Digital Caviar SE16 500GB SATA2 16MB 7200RPM

USB2 multikortleser 3.5" sort for CF I/II,SM,MMC/SD/microSD,MS,xD (bulk)

Logitech G5 Laser Mouse 2007, USB

Logitech G15 gaming tastatur USB, Norsk Layout

PC Uten OS, White Box PC Skal kun brukes i PC Produksjon

Garanti 3 år - Sende inn PC sendes av kunde til Komplett.no

 

Microsoft Windows Vista Prem Engelsk OEM DVD,64

 

Dette koster rett over 10000 kroner.

 

Kabinett til over 2000 er galskap i mine øyne også, selv bruker jeg Coolermaster Centurion 534, som har 2 vifter inkludert.

Skrevet (endret)

Synes denne ser ganske bra ut. Jeg ville byttet til Q6600(hvis du har tenkt å behode maskinen en stund) og hatt en annen kjøler på den (Siden den som følger med bråker, jeg valgte en Noctua- se sigg) + Vista 64 Home Premium OEM (Norsk - trenger ikke ultimate) Tar du ut ekstrautstyr som fkes mus, tastatur, monitor og annet krimskrams kan du bruke det på ett annet HK eller minne kanskje eller Nvidia 9800 eller ett LianLi kabinett. Jeg ville hatt et av Asus x38 serien Hoved Kort.

 

Selfølgelig kan det gjøres justeringer i profilen der, og jeg har vært veldig fornøyd med servicen jeg har fått derifra.. de er raske og veldig behjelplige.

 

http://www.netshop.no/aspx/cart/konfig.aspx?plid=98754

 

Edit: la til litt forslag :)

Endret av Cri

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...