Gå til innhold

Et bra program til og synce mappe mellom Eksterndisk og PC?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er ute etter et program jeg kan kjøre backup med over til eksterndisken :p

Og ikke slik at det kjører backup av hele mappen hvær gang.

 

At jeg velger en mappe på PC en, og en mappe på eksterndisken, så syncroniserer disse seg en gang i døgnet eller noe slikt.

 

Noe som vet hva jeg kan bruke til dette?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan jo prøve SyncToy, dersom du bruker Windows. Hvis du vil at det skal kjøre til bestemte tider, så kan du kombinere det med "scheduler'n" i Windows. (Har sett en beskrivelse av dette en eller annen gang, men har glemt hvor. Søk det opp hvis det er av interesse.)

Skrevet

Tja, hva med SyncToy 2.0 (beta) ?

 

Den har vært tilgjengelig siden 23/10, så det er sannsynligvis ikke en beta som ødelegger alt du har. (Men det er likefullt en beta.)'

 

Er det ikke et backup-program i Vista som kan brukes, da?

(Så langt har jeg ikke kommet i min Vista-utdannelse ennå.)

Skrevet

Har ikke funnet noe ennå i viste.

Skal teste betaen :p Selv om jeg innerst inne har dårlig tro på det, med tanke på at det er micorsoft og beta. Det er somregel ikke en god kombinasjon :p

Skrevet

Den synctoy beta virker faktsik veldig bra :)

Bortsett fra at jeg kan ikke velge automatisk sync.

Jeg må klikke på en knapp når det skal skje.

Og den nekter og kjøre skjult i bakrunnen :p

Skrevet

"Windows Vista features a new Task Scheduler service that provides controlled, unattended management of task execution, launched either on schedule or in response to events or system state changes."

 

Les mer om dette her.

(Har ikke prøvd dette selv ennå.)

Skrevet (endret)

Ikke det jeg sa, men når et program er i beta så er det et slags varsel om programvaren er ikke ferdig fra vår side og derfor ikke helt stabil, men du kan får prøve den ut (hvis man ser bort ifra Google sine produkter da...), selv om dette "stempelet" har blitt litt borte i det siste og "alle" laster ned betaer så er det greit å ha i bakhodet. En nettleser eller en musikkspiller kan du tilgi hvis den krasjer, men et backupprogram er et av de programmene du helst vil se at fungerer feilfritt.

Endret av hernil

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...