Gå til innhold

Panasonic GS500 og nærfotografering


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor nære kan en filme med et Panasonic GS500. Når jeg sier nære så mener jeg VELDIG nære - innsekter, sommerfugler o.s.v.

Er det noen som vet om det er noe tilleggsutstyr som forsatslinser eller annet som det er å få tak i som passer til dette kamera som gjør at jeg kan filme veldig nære.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mitt GS 300 kan filme på under 2 cm om jeg ikke bruker zoom. Da klarer ikke autofocus noe nermere. Med vidvinkellinse m/macro, kan jeg ta på linsa og enda zoome litte grann. På GS 500 har du jo i tillegg manuell fokusring, så du har muligens enda større muligheter her. Virker ikke som fotoforretningene i Norge satser noe særlig på forsatslinser til videokamera, men på ebuy finner du massevis med 43mm gjenger. Ev. kan du få tak i Panasonics orginale linser. :)

Gjest Slettet+432
Skrevet

Kjøp en telelinse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...