Gå til innhold

*slettet*


Mummimamma

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Slå opp i gule sider i nærheten av der du bor, og se etter små regnskapskontorer. De som står litt langt nede på listen er gjerne rimeligere enn de første. Små kontorer med 5-6 ansatte er gjerne mer fleksible og hjelpsomme enn store som har veldig faste rutiner. Da kan du spørre hvordan de ønsker at du leverer bilag, og gjerne om du kan føre dem selv.

 

Sortering og føring av bilag kan være en ganske stor del av jobben, så hvis du har orden på det kan det være at du kan få en lavere pris. Prøver du å gjøre mest mulig selv og gjøre ting så enkelt og oversiktelig som mulig for regnskapsfører tror jeg også du vil komme rimeligere ut av det hos et firma som bruker timepris, siden firmaer som har fastpris er nødt til å ta høyde for at folk gjør det enklest mulig for seg selv.

Skrevet

Billige regnskapsførere er ofte ikke de beste.

 

Vet om flere billige som ikke avstemmer skikkelig, men kun sitter med en kalkulator og summerer og fører bort differansene i hytt og gevær.

 

Vanligvis er prisene utenfor byene noe lavere enn i byene.

Skrevet

VIl det skje mange økonomiske transaksjoner i selskapet?

 

I så fall, gå for en skikkelig en. Om du skal ha fire utbytteutbetalinger i året(det er vel ikke lov i Norge en gang), kan du sikkert få en billigere en.

Skrevet
Man må jo ha en autorisert regnskapsfører, og at de er autoriserte innebærer jo også at de er pliktige til å gjøre ting korrekt vel? De du nevner hørtes jo ikke særlig seriøse ut må jeg si...

Tro meg de finnes selv om de er autoriserte. Flere som mister dispensasjon fra Kredittilsynet hvert eneste år.

Skrevet
I så fall, gå for en skikkelig en. Om du skal ha fire utbytteutbetalinger i året(det er vel ikke lov i Norge en gang), kan du sikkert få en billigere en.

Ja, hva mener du med dette? Ble nysgjerrig jeg nå.

Skrevet
Har du tenkt over at bak de fire utbyttetransaksjonene du foreslår kan det ligge tusenvis av andre transaksjoner?

Ja, men nå var caset jeg forelo ikke inkludert dette. F.eks. kunne det vært renteinnbetaling hvert kvartal, for at selskapet så gjorde en utbytteutbetaling. Selvsagt kan det være mange transaksjoner, men jeg snakket mest om et "stråselskap".

Skrevet

Jeg tror du er ganske offtopic Platinum. Trådstarter har allerede forklart i første setning at det er et salgsselskap, og med mindre vi snakker om å selge F-16 snakker vi om mange tusen transaksjoner.

 

Det er faktisk noen som jobber for lønna si vet du... :p

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...