Gå til innhold

LCD skjermer, analog (D-sub) vs digital (DVI)


Seig2

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Jeg har kjøpt meg en Eizo 24" (2431W).

Forøvrig virker dette som en meget bra skjerm, men jeg har til nå kun fått testet den med min bærbare pc og den analoge kabalen..og kan merke bittelitt støy og reflekser (spesielt ved sort mot hvitt).

Tror dere dette problemet vil forsvinne ved overgang fra analog til DVI ? Kan jeg forvente bedre bilde? Noen som har samme erfaring med lcd-skjermer ?

 

 

(Til neste uke får jeg en ny stasjonær pc med DVI, men frem til nå har jeg bare min gamle bærbare å teste skjerme med.)

 

Takker for svar :)

Endret av anselmo
Videoannonse
Annonse
Skrevet

du vil nok merke forbedring i bildet ja, merket stor forskjell da jeg gikk fra vga til dvi på den gamle lcdskjermen min. Jeg har samme skjerm som deg og bruker den med DVI og bildet er sylskarpt.

Skrevet

Har sett dårlig bilde ut av laptopper sammenliknet med stasjonære, så det er absolutt mulig du vil bli veldig overrasket. Spesielt iNTEL GMA / onboard grafikk. I tillegg kjører du massive 1920x1200 analogt på en sylskarp LCD som synliggjør praktisk talt hver pikselfeil - jepp, det kan bare bli bedre med DVI :) Det kan jeg garantere deg. Forvent null skygger, null støy og mer levende piksler.

Skrevet

Takk for god og kjapp besvarelse!

Min nye stasjonære pc (som hovedsaklig skal benyttes til kontor/bildebeh. etc) har et Asrock ConRoe945G hovedkort med integrert skjermkort.

For å utnytte skjermen min maksimalt (for best mulig bilde). Bør jeg gå til innkjøp av et eksternt skjermkort ?

Hvis ja, hvilket ?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...