tthor Skrevet 4. november 2007 Skrevet 4. november 2007 Har en Tundra maskin med et MSI K7N2 Delta H.Kort http://global.msi.com.tw/index.php?func=pr...o=&cat3_no= med en stk Apacer PC3200 1 GB RAM brikke http://www.ps.no/ps.asp?it=130418&mlevel=150103 Har nå kjøpt 2 stk RAM brikker akkurat lik den jeg har, men når jeg setter dem inn vil ikke maskinen boote. Den bare gir alarm. Har prøvd og sette dem inn i alle mulige kombinasjoner men det hjelper ikke. Bios er oppdatert, og der står følgende verdier: CPU FSP Clock = 100 MHz FSB/DRAM Ratio = BY SPD Current DRAM Clock = 200 MHz Memory timings = BY SPD T-RAS = 8 T-RCD = 4 T-RP = 4 Cas Latency = 3,0 DRAM Voltage = 2,7 V Er det noen verdier her som må forandres?
Caze Skrevet 5. november 2007 Skrevet 5. november 2007 Innstillingene ser riktige ut og minnet skal være kompatibelt. Hvilke timings står skrevet på esken eller i manualen som fulgte med RAM-brikkene? Har du prøvet å installere kun 1 av de nye brikkene (alene)?
tthor Skrevet 5. november 2007 Forfatter Skrevet 5. november 2007 Innstillingene ser riktige ut og minnet skal være kompatibelt. Hvilke timings står skrevet på esken eller i manualen som fulgte med RAM-brikkene? Har du prøvet å installere kun 1 av de nye brikkene (alene)? Det var ingen manual med, men på esken står: P/N: BL.01GA5.C6H 1GB UNB PC3200 CL3 Nå installerte jeg ny driver til H.Kortet og så sjekket jeg litt på Apacer og så at brikkene skal ha 2,6V. BIOS satte auto på 2,7V, men etterhvert fikk jeg den til å stå på 2,6V. Etter mye om og men klarer jeg nå og kjøre inn 2 brikker og har 2 GB. Jeg tror jeg lar det være med det Ellers takk for hjelpen
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå