Gå til innhold

Port som er åpen som default?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Jeg sitter på et nett og har ikke tilgang til routeren. Er det noen porter som er åpne på de fleste routere? Grunnen er at jeg trenger en til torrents

9383093[/snapback]

 

Nettleseren Opera har støtte for BitTorrent som kjører på port 80 som er standard porten for internett.

 

Den funker bak de fleste brannmurer :thumbup:

 

Husk å ikke laste ned materiale med opphavsrett :innocent:

Skrevet (endret)

Takk for svar!

Desverre funka ikke 80 heller. "Timed Out"....

 

Husk å ikke laste ned materiale med opphavsrett innocent.gif

Selfølgelig ikke! Jeg vil jo ikke i fengsel!

 

Er det andre måter å få ned torrents på? Noen smarte triks?

 

EDIT: Hvordan får egentlig weblesere automatisk tilgang om alle portene er stengt som default?

Endret av nils_wie
Skrevet

For utgående trafikk er de ikke stengt, men om noen prøver å nå routeren fra utsiden så er de stengt med mindre eksplisitt åpner de.

 

Hvis du har en webserverer du vil at andre skal ha tilgang til må du åpne en port i routeren, f eks 80.

Skrevet

Som de fleste sier her, så er utgående trafikk på feks port 80 åpne. Men innkommende porter så er vel de fleste sperret grunnet at du kjører NAT.

Skrevet

... og så må du vel i ruteren sette inn pc'en lokale ip (f.eks. 292.168.2.3) slik at ruteren sender data til riktig pc der webserveren selvfølgelig må være satt opp til å lytte på port 80.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...