Gå til innhold

29 sek oppstartstid med raptor!?


Anbefalte innlegg

Skrevet
Vi installerte XP på enheten, og en oppstart tok omtrent 25 sekunder, mot 29 sekunder på en Raptor 74 GB.

 

Hvorfor starter min pc så tregt? Hardware ligger i profilen min. Min pc starter på ca 1min og 20 sek(inkludert bios) Jeg har formatert nettopp, uten at det har [hjulpet]. Pappas bærbar(celeron m) starter på 45 sek. Synes det er litt uretferdig :thumbdown: .

 

 

Er det noe dette skyldes/jeg kan gjøre?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Defragmenter først. Desuten har de sikkert ikke installert så mange programmer som du. Du kan og optimalisere partisjoner med en guide som de har på den alternative siden til HW.no, komme rikke på hva den het nå.

Skrevet (endret)

Jeg har prøvd med defragmentering og oppstartstiden er nesten like lang rett etter formatering, sparer kun noen sekunder etter vellkomstskjermen. Maskinen min starter med 29 prosesser(leker meg litt på msconfig). Laptopen til faren min har fat32 filsystem, har lest ett eller annet sted at det er raskere :hmm: sant?

Endret av åousky
Skrevet

Står i profilen min som sagt, x2 @2,5 ghz og 2 gb ddr1 ram(sciencemark2 minne= 6000mb/s). Det er nok instalasjonen. Siden laptopen til pappa har celeron m 1,5 ghz+512 mb ddr2 ram(sciencemark minne=2000mb/s) + 60 gb 2,5" hdd.

Skrevet

Vær oppmerksom på om du bruker ulovlig versjon (cracket eller liknende) kan jo slike ting skje ved at de stapper utgaven med mye programvare og slikt. Mange som lagd egne versjoner med en del ekstra.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...