mesha Skrevet 17. august 2007 Skrevet 17. august 2007 Når jeg plugger inn strømkabelen i pcen så lyser hk RØDT. Cpu-kjøleren snurrer ikke, men det gjør psu'en. Jeg har prøvd å finne manual til dette hovedkortet men finner det ikke på produsentens hovedside. Hk'et heter: Aopen ux915g Er det noen så vet hva det røde lyset betyr?defekt? Er det noen der ute som har et slikt hk med manual som de kan skanne og sende til meg? på forhånd takk!
Hårek Skrevet 17. august 2007 Skrevet 17. august 2007 Det er ganske vanlig med et lys på HK som viser at PSU er tilkoblet. At det er et lys som betyr 'defekt' er ikke så sannsynlig.
Smirnoff Skrevet 17. august 2007 Skrevet 17. august 2007 Hadde et AOpen mATX-hovedkort som hadde en liten rød lysdiode, men den lyste selv om maskinen fungerte fint. Så regner med den viser at det er strøm til kortet.
mesha Skrevet 17. august 2007 Forfatter Skrevet 17. august 2007 Men hvorfor går pcen på når jeg kobler til strømkabelen? Jeg har prøvd å fikse litt på pins men jeg har jo ikke peil hvor de skal stå når jeg ikke har manualen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå