brann_er_best Skrevet 16. august 2007 Skrevet 16. august 2007 hvilken garanti får du fra komplett.no om du velger å byggen en PC selv, får du samme garanti som om du kjøper en fredig PC fra de? Får du rett til komplett.no's support telefon om du bygger PCen selv?
finfyr Skrevet 16. august 2007 Skrevet 16. august 2007 Hva med å lese litt selv på komplett.no sine sider? Se her du Finn ut litt, så får du heller spørre om du ikke får svar på alt.
brann_er_best Skrevet 16. august 2007 Forfatter Skrevet 16. august 2007 har lest selv, men jeg forstod om jeg fikk support og/eller garanti når jeg kjøpte PCen selv?
klilleng Skrevet 16. august 2007 Skrevet 16. august 2007 Det står da vitterlig 3 års garanti på alle "Komplett"-PC'ene de har? Husk at du uansett har reklamasjonsrett etter (forbruker)kjøpsloven.
Frysning Skrevet 16. august 2007 Skrevet 16. august 2007 Jeg bygget min selv, og har fått returnert minnet og HK. Fikk nytt tilsendt, gratis. Fikk til og med igjen pengene jeg brukte på å sende inn det som var defekt.
AndersT2 Skrevet 16. august 2007 Skrevet 16. august 2007 Når Komplett bygger for deg, så gir de garanti på hele PCen. Når du bygger selv, så har du garanti på alle delene hver for seg.
Frysning Skrevet 16. august 2007 Skrevet 16. august 2007 Det er mye bedre å bygge selv, da kan du feilsøke litt med komplett på telefonen og sende inn én enkel del. Fremfor å returnere hele maskinen for at de skal kjøre memtest86 for deg, å bytte minne. Bedre å gjøre jobben selv. Da viften gikk i stykker på mitt HK, fikk jeg tilsendt nye vifter. Fremfor å returnere Hk.
_sindre_ Skrevet 16. august 2007 Skrevet 16. august 2007 Fikk til og med igjen pengene jeg brukte på å sende inn det som var defekt. 9296978[/snapback] Dette har du i følge norsk lov krav på
brann_er_best Skrevet 16. august 2007 Forfatter Skrevet 16. august 2007 hvordan blir det med support telefon når du bygger selv?
Admin'c Skrevet 16. august 2007 Skrevet 16. august 2007 de har da bare ansvar for defekte komponenter men de kan jo være greie, men foreslår at du leser noen selvbyggerguider på nett før du setter i gang.
Frysning Skrevet 16. august 2007 Skrevet 16. august 2007 Fikk til og med igjen pengene jeg brukte på å sende inn det som var defekt. 9296978[/snapback] Dette har du i følge norsk lov krav på 9297305[/snapback] Joda, poenget var vel at jeg fikk de uten en fight.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå