Gå til innhold

Grønne striper på skjermen


ZynoX

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Hei, jeg kjøpte meg en ny skjerm idag. En SyncMaster 204B Samsung. Nå skulle jeg prøve den på et spill og etter det så kommer det små grønne striper eller prikker uannsett hvor jeg er. Også noen ganger så refresher skjermen seg og, som om jeg skulle ha skiftet oppløsning....hjelp!

Endret av ZynoX
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kan minne om at skjermkabelen er ødelagt.

 

Prøv en annen kabel og på en annen pc.

Og funker det ikke da, så stikker du bare dit du kjøpte den, g leverer den inn igjen.

Skrevet

Har samme problemet med Acer'n jeg kjøpte meg, men jeg får ikke striper, bare et par grønne prikker her og der hvis det er spesielle mønster på skjermen.

 

DVI-kabelen er ikke av den beste kvalitet, VGA lager ikke sånne grønne stasj...

Skrevet

Nei, nå fungerte det ikke og bytte kabel.. Det virka i 1 halv time også var det grønne prikker/striper....

Skrevet
Nei, nå fungerte det ikke og bytte kabel.. Det virka i 1 halv time også var det grønne prikker/striper....

9075699[/snapback]

 

Har du noe endring om du fikler med kabelen (i begge ender) mens skjermen kjører? (ta det med ro det er ikke farlig for skjermen for kort testing). Det du nevner høres nemmelig mest ut som feil i signalet, og kan være pga problem i kabelen (som du utelukket) eller evt. dårlig kontakt i en av endene.

 

-Stigma

Skrevet

jeg greier ikke lese forrige post :p fylla. hehe

 

Hvis skjermen fungerer fint på en annen pc, med en annen kabel, som den ikke fnker med på en ane pc. erd et noe galt med skjermen..

Skrevet

bare på internett det er regel om 14 dagers angrerett , slik at du får pengene tilbake ...

når du kjøper i butikk er det garantien som gjelder.. ,

Skrevet
bare på internett det er regel om 14 dagers angrerett , slik at du får pengene tilbake ...

når du kjøper i butikk er det garantien som gjelder.. ,

9075892[/snapback]

 

ja, garanti om det er det på produktet, men reklamasjonsrett har han ihvertfall uansett kjøpsmetode. returrett bør uansett ikke brukes når det faktisk er feil på produktet, da skal det under reklamasjon.

 

-Stigma

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...