Gå til innhold

Hjelp med spesialeffekter?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Har to klipp jeg gjerne ville sett litt oppussa - Da lurte jeg på om noen kunne gjort det for meg, eller evt. hjulpet meg med det.

 

På vindu-snutten ønsker jeg å fjerne eller legge noe lyseffekter over den lyskasteren som står i vinduet.

 

På mobil-klippet vil jeg legge til blinkende lys på telefonen, og at det på displayet står "Karoline ringer".

 

Håper noen kan hjelpe meg med dette, for jeg har sittet med Adobe After Effects i timevis uten noe resultat.

 

/Ivan :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Skal se hva jeg kan få til, men kan ikke love noe bra resultat. :)

 

Edit: Skjønte ikke helt hva du ville med den lyskasteren. Hvilket lys vil du ha?

Hadde også vært en fordel å legge ut råmaterialet (uten fade in)

Endret av Alfen92
Skrevet

Stikkordet på lyskasteren er "Lens Flare". Om du bruker en syntetisk/datagenerert funksjon bør du skru av det meste av "stæsj". Kun en kraftig glow, evt litt fargeblødning er det du trenger.

 

Stikkordet på mobiltelefonen er tracking og "Corner Pin". Det kan også være greit å bruke en or/screen blending for å beholde skinnet i skjermen.

 

Good luck!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...