asad Skrevet 13. juni 2007 Skrevet 13. juni 2007 En kompis har spurt om jeg kunne lage en webside for han. Han spiller i et band, og jeg skal da lage en side som presenterer bandet osv. Hvor mye synes dere jeg skal ta betalt? De skulle egentlig få en proff kar til å lage en, men jeg kan jo gjøre det jeg og, billigere. Hva er "vanlig praksis" innen sånnt?
Fredrik Skrevet 13. juni 2007 Skrevet 13. juni 2007 Nei, ikke gratis, for da blir du spurt hver gang det er noe. 500,-, minst.
-Jungeldyret Skrevet 13. juni 2007 Skrevet 13. juni 2007 Hvis det er en god venn mener jeg du ikke bør ta betalt, hvis du absolut må ha det synes jeg du burde ta så lite som mulig.
GLN Skrevet 13. juni 2007 Skrevet 13. juni 2007 (endret) Nei, ikke gratis, for da blir du spurt hver gang det er noe. 500,-, minst. 8851171[/snapback] 500 maks ville jeg sagt Så kan du jo vudere pris alt etter hvor myearbeid du la ned i siden Endret 13. juni 2007 av Dranc
Lucifer89 Skrevet 13. juni 2007 Skrevet 13. juni 2007 spørr vennen din hvor mye han syns du burde få betalt etter du har laget siden så han kan se siden og vurdere for seg selv
Zeph Skrevet 13. juni 2007 Skrevet 13. juni 2007 Denne tråden var feilpostet og er blitt flyttet til riktig kategori.
-morten Skrevet 13. juni 2007 Skrevet 13. juni 2007 Det spørs hvor mye arbeid det er, og hvor godt du kjenner ham... En proff hadde lett tatt 500 kr i timen, så hvis dette er et band som faktisk tjener penger på spillejobber, og nettsiden er et ledd i det, kan du godt ta litt betalt... Men er det bare noen timers arbeid og det er en god venn av deg, og bandet ikke akkurat er noe store greier kan du jo godt gjøre det gratis eller for en symbolsk sum. Skal jeg lage helt enkle "hvem vi er og hvor kontoret vårt ligger"-sider for bedrifter tar jeg minst 3-4000 kr for det. Det spørs jo bare hvor mye de er villige til å betale, og hvor lite du er villig til å gjøre det for. Og det kan vel neppe noen her svare på
asad Skrevet 14. juni 2007 Forfatter Skrevet 14. juni 2007 Ok takk. Skal se hvor lang tid jeg bruker på å lage den. Han er god kompis, men de er så mange i bandet så det er ikke bare for han. Ellers hadde jeg gjort det for 200 eller noe Takker for alle svar!
Stian Jacobsen Skrevet 14. juni 2007 Skrevet 14. juni 2007 Spørs hva du kan og hvilken erfaring du har innen web- og grafisk design.. Om du er en Frontpage/Dreamweaver/GoLive slave, så gjør du det gratis.. Om du har kunnskap om HTML og CSS og er god med form og farger så tar du mellom 500 og 5000 kr.. Er du god/proffesjonell så regner du ut antall timer du (ca) kommer til å bruke å ganger dette med en fornuftig timespris (mellom 3 og 500 kr)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå