Gå til innhold

TES: Hvordan Instalere En "Patch"?


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hva mener du med og pakke den ut i Oblivion\data? Hvis du mener og dobbelklikke på den så går det ikke. :hmm:

Skrevet (endret)

Det er en zip-fil. Windows XP klarer å åpne denne helt fint. Inni zip-filen er det to filer - en som heter FormIDReferenceBugFix.esp og en som heter Readme Form ID.txt. Det stod ikke noe vettugt i sistnevnte, så ignorer denne. Du skal pakke ut FormIDReferenceBugFix.esp, som skal plasseres i Program Files\Bethesda Softworks\Oblivion\Data\. Her ligger det en fil som heter Oblivion.esm. Du skal ikke gjøre noe med denne, men hvis du ser den, så er du på riktig sted. Du skal altså putte FormIDReferenceBugFix.esp i samme mappe som Oblivion.esm.

 

Når du har gjort dette, starter du opp Oblivion, trykker på "Data Files" i launcheren, og haker av FormIDReferenceBugFix.esp. Voilà.

Endret av MiSP
Skrevet

Hvor finner jeg Program Files\Bethesda Softworks\Oblivion\Data\ ? (Ja vet at jeg er HELT noob på data)

Skrevet

Tror ikke du skal spille mer, jeg, hvis du ikke skjønner noen ting. :p

 

Oblivion-mappen finner du der du installerte spillet. Gå inn på Min datamaskin -> Lokal disk (C:) -> Program files. :)

Skrevet (endret)

Har det ikke kommet ut en offisiell patch fra Bethesda da? Mye enklere, bare å trykke på .exe fila, og iløpet av noen sekunder er den lagt inn :thumbup:

Endret av sv1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...