l_man Skrevet 29. mars 2007 Skrevet 29. mars 2007 Fattern har kjøpt seg media center pc for og ha i stua. Så har vi ett Panasonic Viera 42" plasma. Hvordan kabel må jeg ha for å koble tv'en til maskin?
Ampy Skrevet 30. mars 2007 Skrevet 30. mars 2007 vi må nok ha litt mer data (modell betegnelse/nummer) for å vite hva slags innganger den skjermen har. Nå er ikke Plasma-skjermer like egnet til datasignal som LCD, men det kan jammen bli ganske så bra (husk å bruke skjermsparer!)
Rikky Skrevet 30. mars 2007 Skrevet 30. mars 2007 Et problem med 42" plasma (med mindre det er en SD-skjerm) er at den ikke har 16:9-oppløsning. Det vanligste er 1024*768 (4:3, Panasonic bruker denne oppløsningen), noe som selvsagt vil føre til horisontal strekking av bildet. Til filmbruk kan dette fikses i avspilleren. Man bør komme med litt mer info om komponentene, men hvis det er en PV60 bør den kobles til via VGA, ettersom den ikke støtter 1:1 pixelmapping via HDMI.
l_man Skrevet 30. mars 2007 Forfatter Skrevet 30. mars 2007 Som sagt! Dette tvet ble kjøpt før mediacentern. Skjermkortet er et 7600gs 256mb
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå