stakkarn Skrevet 3. februar 2007 Skrevet 3. februar 2007 Jeg har nettopp instalert Windows Vista på min PC, men finner ikke ut hvilke drivere jeg skal bruke til mitt ASUS A8N-E HK? Noen som vet det?
Mixy Skrevet 3. februar 2007 Skrevet 3. februar 2007 Hva mener du med drivere til hovedkortet? Integrert skjermkort? Nettverkskontroller? Lydkort?
stakkarn Skrevet 3. februar 2007 Forfatter Skrevet 3. februar 2007 Det er chipset og lydkort. Ikke intregret grafikk...
dravisher Skrevet 3. februar 2007 Skrevet 3. februar 2007 Hvis det er et nvidia-basert kort (nForce) så må du vel finne nForce-drivere fra nvidia.com, mens du finner drivere for Intel-baserte kort på intel.com. Var vel noen som snakket om at det ikke var kommet nForce-drivere til Vista enda, men det er vel ikke så farlig så lenge systemet fungerer greit uten å installere noen nyere drivere enn de som følger med Vista?
stakkarn Skrevet 4. februar 2007 Forfatter Skrevet 4. februar 2007 Jeg fant ut nå at det følger med drivere som skal funke med mitt HK. Men jeg får dem ikke til å instalere selvom jeg har avinstallert dem jeg la inn. Noen som vet hvordan jeg skal få gjort dette?
TCi Skrevet 4. februar 2007 Skrevet 4. februar 2007 Det finnes til det jeg vet, ingen chipsetdrivere til Vista fra noen produsenter ennå. Har ikke funnet til hverken VIA eller Intel selv. Driverene som følger med hovedkortet vil ikke fungere, da disse er for 2000/XP.
dravisher Skrevet 4. februar 2007 Skrevet 4. februar 2007 Intel inf installasjonssaken støtter da Vista? Samme gjelder matrix-storage greia (de er i allfall oppgitt til å støtte Vista). Er det noen andre "hovedkortdrivere" fra Intel jeg ikke vet om?
stakkarn Skrevet 5. februar 2007 Forfatter Skrevet 5. februar 2007 Har funnet ut at det skal følge med drivere som skal fungere. Men får ikke dem til å instalere for det er noen andre som instalert. Dette selvom jeg har avinstalert dem jeg prøvde å legge inn... Noen som vet hvordan jeg kan fjerne alt av uønskede drivere? Dem ligger ikke under "Legg til og fjern programmer"
dravisher Skrevet 5. februar 2007 Skrevet 5. februar 2007 stakkarn: Hva spesifikt er det som ikke fungerer?
stakkarn Skrevet 5. februar 2007 Forfatter Skrevet 5. februar 2007 Nettverkskortet hvertfall... Har ikke merket at noe annet ikke funker...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå