ragnic Skrevet 16. januar 2007 Skrevet 16. januar 2007 Har en html side med link til bilde, dette bildet åpnes i eget vindu ved hjelp av javascript og metoden window.open. Dette funker som det skal i explorer, får opp et lite vindu med bildet, bildet kommer også opp i et eget vindu i opera, men her blir det veldig stort(større enn skjermen), noen som vet hvorfor. Det blir ingen forskjell i opera om jeg setter bredde/høyde i metoden. Annet spørsmål om det samme: på generell basis: er det bedre å sette bredden på bildene på forhånd, eller bør man sette den bredden/høyden man vil ha i javascriptet.
Kagee Skrevet 17. januar 2007 Skrevet 17. januar 2007 1. Kan du gi oss en link til ei eksempelside/en kopi av scriptet i en skjul-tag? 2. Du bør ikke forandre størrelsen på bilder ved hjelp av width/height, verken i html, css eller JS. Skal du vise et bilde i 100x100px, lag bildet så stort.
ragnic Skrevet 17. januar 2007 Forfatter Skrevet 17. januar 2007 satte bredde/høyde i piksler på bildet i photoshop først,(i stedet for i skriptet), og da lastet det korrekt i opera også. (mener jeg prøvde det samme før jeg skrev innlegget, mulig det ikke ble korrekt fordi jeg hadde nettleseren åpen mens jeg erstattet bildefilen) uansett takk for input
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå