Gå til innhold

USB problemer på Asus p5b


fflex

Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Har endelig klart å få windows oppe å gå på et nybygd system med E6600, Asus p5b og har en Silver Power 400W PSU.

 

Problemet er at pcn gjenkjenner ingenting fra USB. Den røde sensoren under mx518 musa lyser og alt, men altså umulig å bruke den. Må foreløpig bruke en PS2 > USB adapter. Er seff interessert i å ha USB støtte sånn generelt. Lurte på om det var noen som hadde noe info om dette problemet?

 

Har flasha til nyeste BIOS, har lest rundt på google om dette men fant ingen ordentlige svar. Kan det være en svak PSU som er årsaken? Begynner å tro det, har tross alt bare 18A på 12V.

 

Oppsettet er

 

Asus p5b, 6600 c2d, 7600gt, 2gb kingston pc6000, wd 250gb og creative xfi extrememusic lydkort

 

 

På forhånd takk...

Endret av fflex
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hadde same problem med mitt Gigabyte P965 DS4 hovedkort, etter eg installerte INF drivarane.

Eg løyste problemet med å installere USB driver som låg på CDen som følgde med hovedkortet ;)

Skrevet

Dette problemet har vært der helt siden vi fikk opp pcn. Har prøvd med en MIST 600W, er iallefall ikke PSU som er problemet. Tenker jeg skal returnere kortet....noen som vet om netshoposlo tar imot varer bestilt fra netshop.no? hehe

Skrevet (endret)

Jeg har samme kortet, og den fungerer utmerket. Kjører på en 400W strømforsyning...

 

må være fabrikkasjonsfeil... :yes:

Endret av tommy_89

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...