Gå til innhold

Voltmod av *gainward* 7900GT!


loathsome

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

Skal modde mitt Gainward GeForce 700GT til 1.4v, men åssen i helvete måler jeg volten og OHM? Finner jo absolutt ingen guider for dette på nettet, bare for XFX kort o.l.

 

Noen som har vært borte i dette?

Har alt utstyr. (multimeter, conductive pen osv)

 

Takk for svar!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mener å huske at alle 7900GT korta er like, så det burde ikke ha noe å si om det er Gainward eller XFX. Jeg har også Gainward kort og brukte metoden på dette bildet:

 

7900gtmod2rz8.th.jpg

Skrevet

Tror jeg må teste dette snart, har et xfx7900gt 256mb, sli er vel like rundt hjørnet :!: men litt ekstra ytelse før den tid hadde vært gøy :cool:

 

Bruk feks conductive paint for å koble sammen punktene, jeg brukte dette for å låse opp den gamle xp prosessoren min.

Skrevet

Tenkte å prøve dette på Gainward 7900 GS kortet mitt selv. Hvis jeg har forstått det riktig har dette samme design som GT kortet.

 

Hvor kjøper dere conductive pen? Har dere noe tips til merke/"modellnummer", har erfart at de elektrobutikkene jeg har spurt ikke helt forstår hva jeg skal ha. :thumbdown:

Skrevet
Tenkte å prøve dette på Gainward 7900 GS kortet mitt selv. Hvis jeg har forstått det riktig har dette samme design som GT kortet.

 

Hvor kjøper dere conductive pen? Har dere noe tips til merke/"modellnummer", har erfart at de elektrobutikkene jeg har spurt ikke helt forstår hva jeg skal ha.  :thumbdown:

7482664[/snapback]

 

Hei, jeg kjøpte conductive paint på auto parts men de har det på clas ohlson også.

 

Spør etter stoff som man bruker for å reparere varmetråder i bakruta med :cool:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...