Gå til innhold

Kritisk hull i Adobe Reader


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
Skrevet
Kritisk hull i Adobe Reader
Hullet ligger i ActiveX-kontrollen i Internet Explorer - andre nettlesere er ikke påvirket.

Vil ikke dette si at overskriften er misvisende? At f.eks overskriften "Kritisk hull i Internet Explorer" hadde vært mer korrekt?

Skrevet (endret)
Hullet ligger i ActiveX-kontrollen i Internet Explorer [...]
Here we go again...

Microsofts ActiveX ser ut til å være en Sereptas krukke med sikkerhetshull. Kan det være noe med det grunnleggende designet, kanskje?

 

Vel, de fleste sikkerhetsbevisste mennesker styrer unna IE og ActiveX. Problemet er bare at stadig flere mediebaserte nettjenester for f.eks filmvisning etc via nettleseren tilbys kun brukere som benytter IE med ActiveX slått på (med begrunnelse i at "alle" bruker Windows, derfor er det en "god" teknisk løsning mener de). Dermed "lures" de minst datakyndige til å surfe nettet rundt med IE og ActiveX slått på.

Endret av kommers
Skrevet

ActiveX er da ikke noe verre enn en vanlig exe-fil. Tvert i mot, siden når du kjører activex blir du advart. Har du XP med SP2 er det jo en prøvelse å i det hele tatt få kjøre Activex.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...