Gå til innhold

Filer fra MAC til PC - hvordan?


Anbefalte innlegg

Skrevet

HJELP!! Jeg har dak tegninger og bilder på en pc og må åpne disse igjen på en mac, for å lage en portefølje. Hva skal jeg lagre disse som før jeg brenner for at de skal kunne åpnes i mac????

 

----

redigerte emnefeltet så det passet bedre med emnet du tar opp. Prøv å bruke emnefeltet så fornuftig som mulig. :wink:

 

Mvh. moderator yummy.

 

[ Denne Melding var redigert av: yummy på 2002-11-14 19:32 ]

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det spørs jo da hvilken generell programvare du har tilgjengelig, men jeg vil påstå at JPG alltid er et sikkert format for ting som dette. (GIF også, til sine ting.)

 

Hvilke programmer har du tilgjengelig på PC, og hvilke har du tilgjengelig på Mac..?

Skrevet

Skal det printes så bruk TIFF i anbefalt DPI på 300. Med en gang du går nedenfor 220 dpi vil de fleste se dette. (dette er hvis du printer på vanlig ark)

 

Skal bildene brukes på nett så holder det i massevis med JPEG eller GIF. Men bruk JPEG til det det er ment til og GIF til det det er ment for.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...