Quality Skrevet 31. oktober 2006 Skrevet 31. oktober 2006 Synes det går utrolig tregt på mobilfronten når det gjelder mobil-tv her til lands. Ja, vi er klar over at ingen har tenkt tanken engang på å starte opp sendinger, men det er vel ingen grunn for å ikke ta inn mobiltelefonene som støtter dette. Noen som har en god forklaring på hvorfor alt, og da mener jeg alt, skal ta så utrolig lang tid i Norge ?
Blåbær Skrevet 31. oktober 2006 Skrevet 31. oktober 2006 Det er vel ingen som hindrer deg heller å importere de telefonene. Men tror ikke telefoner som støtter gsm-nettet har kommet ut i salg ennå.
Sigmund_Freud Skrevet 31. oktober 2006 Skrevet 31. oktober 2006 tror ikke telefoner som støtter gsm-nettet har kommet ut i salg ennå. 7195144[/snapback] N92? Problemet er ikke telefoner med støtte, men at man ikke klarer å bestemme seg for hvilken standard vi skal bruke i Norge. Valget står mellom DVB-H (digital video broadcasting - handheld) og DMB (digital multimedia broadcasting), hvor DVB-H er det beste valget med hensyn til antall kanaler og muligens kvalitet mens DMB vil være mye billigere å bygge ut i Norge siden standarden kan bruke mye fra DAB-nettet. DVB-H er støttet av Nokia (som har utviklet standarden), Sony Ericsson, Motorola, Windows mfl. I DMB-leiren er det Samsung som er sjef.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå