Gå til innhold

Taiyo yuden dvd-r 8x fra brenner.no


bo1e

Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som vet om disse platene er prima vare?

http://www.brenner.no/product_info.php?pro...a1a05f78172f720

Er møkka lei av plater som ikke funker/slutter å funke osv.

Har en særdeles kresen ps2, og en nokså kresen xbox og dvdspiller. Alltid trodd at når jeg kjøper verbatim så er jeg på den sikre siden. Men er visst ikke sånn lenger.

Jeg har en gammel apple-plate, mange år gammel, og den funker som en drøm fremdeles. Sånn kvalitet jeg vil ha på platene fremover.

Hjelper lite med billige plater når de ikke funker, har jeg funnet ut :p

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bare estetisk preferanse altså? :)

Bestilte meg en spindel fra brenner.

Håper virkelig de svarer til forventningene.

Storfornøyd hvis ps2en min kan lese dem!

Skrevet
Hvilke er å foretrekke av disse to? Noen forskjell?

 

Taiyo Yuden PRO DVD-R 8x Silver 100pk [DVDRX8TYS100] (pxp.no)

http://www.pxp.no/webshop/product_info.php...products_id=114

 

Taiyo Yuden DVD-R 4.7GB 8X Manufacturer ID : [TYG02] (brenner.no)

http://www.brenner.no/product_info.php?cPa...products_id=352

7099550[/snapback]

 

Jeg har brent et par hundre av Taiyo Yuden 16x +R plater og har ikke hatt feil på en eneste plate, så jeg tror Taiyo yuden platene er de beste som er og få tak i.

:thumbup:

Skrevet

På jobben har vi gått helt over til Taiyo Yuden fordi de synes å være VESENTLIG bedre enn mange av de rimligste merkene. Det betyr mindre skrive feil og færre plater som over tid mister innholdet (dvs holder lengre på data).

For noen år siden måtte vi bestille disse fra Sverige fordi ingen importører ville ta inn disse dyre platene, men jeg håper importøren ikke angrer på sitt valg.

Dette er bra saker.

Skrevet

Har faktisk vært borti at consoles liker rævva plater bedre enn gode plater.

Ikke spør meg hvorfor det er slik. En ting er ihvertfall sikkert .. er du på jakt etter ypperlig kvalitet og holdbarhet, er TY platene det beste du kan få.

Skrevet

Vi skulle forresten hatt noen flere TY CD plater istedenfor DVD som vi benytter idag.

Er det noen som vet om CD-RW fortsatt er tilgjengelig som printbar silver/purpur, eller må vi benytte DVD ?

Skrevet

Min ps2 syns ihvertfall apple sine plater fra gamle dager er gode greier, og de skulle jo være det beste man fikk tak i back in the days :)

Har hatt noen forskjellige xboxer og de har likt helt forskjellige plater. Den ene likte for eksempel kun èn type cd-r som jeg prøvde, og det var noe alvorlig billig drit jeg kjøpte 100 stk av en gang. Funket ikke til noe som helst, men det var det eneste av cd-r den xboxen ville lese.

Ps2en har hele tiden vært litt kresen, men blitt mye værre på sine gamle dager. Burde nok ha justert pot'ene til laseren, men prøver TY-platene før jeg gidder å begi meg ut på det :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...