Gå til innhold

Lage åpning til 120 mm vifte, hvordan?


Anbefalte innlegg

Skrevet (endret)

Sitter å vurderer om jeg skal lage en åpning til 120 mm vifte i siden av mitt H5 kabinett, men er veldig usikker på hvordan dette bør gjøres for best mulig resultat?

 

Skulle også ha lakert en grill til vifte i sort, så hvordan bør dette gjøres for enkelt og bra resultat?

Endret av svortevik
Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

20-159.jpg

Dette er hålsag, då får du fine runde hål og ikkje noko dritt som du må gjere finere etter på :D

 

EDIT: Du monterer den på ein drill/båremaskin

Endret av BigJaffa
Skrevet (endret)

Med hålsag mener han vel en hullsag, en "rundsag". Konseptet er at du har en drill som er 117mm i diameter, og dermed skjærer du bare igjennom kabinettet med denne og da har du hullet til viften din.

 

Edit: For seint. :dontgetit:

Endret av PatrickM
Skrevet

Ser at på feks clasohlson og biltema selger de ikke diameter som passer til en 120 mm vifte. De har 102 og 127 som er de nærmeste størrelsene.

 

Noen tips til hvor de selger en som har en størrelse mellom disse to?

Skrevet (endret)

Først bruker du maskeringsteip der du vill ha hullet. Dette har ikke så mye og si bare ta sånn ca bedre for mye enn for lite. Så finner du fram en CD-Plate (gjerne en som ikke blir brukt) tegn så rundt denne på maskeringsteipen. Deretter borrer du gjerne ett hull i midten av runningen din. Slik at du kommer til med ønsket sag (gjerne stikksag) når hullet er kuttet, finpusser du bare med en fil el. Fjern så teipen og vips :) deilig 120 mm hull på null. <---- Det rimte :)

Endret av Duality
  • 3 uker senere...
Skrevet
Først bruker du maskeringsteip der du vill ha hullet. Dette har ikke så mye og si bare ta sånn ca bedre for mye enn for lite. Så finner du fram en CD-Plate (gjerne en som ikke blir brukt) tegn så rundt denne på maskeringsteipen. Deretter borrer du gjerne ett hull  i midten av runningen din. Slik at du kommer til med ønsket sag (gjerne stikksag) når hullet er kuttet, finpusser du bare med en fil el. Fjern så teipen og vips :) deilig 120 mm hull på null. <---- Det rimte :)

7052503[/snapback]

jammen er en cd 120 mm i str a? trudde ikje de :hmm:

Skrevet

Hvis du ikke vil bruke 500kr på en slik 120 mm bor har du sikkert noen naboer eller venner som har det liggende. Du må bare forhøre deg litt rundt. :)

 

Mvh Erling

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...