skylinepower Skrevet 29. september 2006 Skrevet 29. september 2006 jeg lurer på hvordan jeg får tatt et bilde når spiller et spill. har hørt at man må bruke print screen, men jeg kjønner ingen ting. Hvordan tar jeg et bilde i et spill mens jeg holder på med det. trenger jeg noen program?
ErlendRU Skrevet 29. september 2006 Skrevet 29. september 2006 Du trykker på PrtScn eller noe lignende på tastaturet, så åpner du et bilderedigeringsprogram elns.. Gjerne paint og limer inn.. Eller så laster du ned fraps og bruker det for eksempel..
Armageddon Skrevet 29. september 2006 Skrevet 29. september 2006 Man trenger vel ikke fraps for å ta screenshots? Det går an å lage en egen hurtigtast som tar screenshot (som lagres i egen mappe) på Omega driverene. Tror hvertfall det var Omega, men den virker jo på bare ATI kort..
skylinepower Skrevet 29. september 2006 Forfatter Skrevet 29. september 2006 Du trykker på PrtScn eller noe lignende på tastaturet, så åpner du et bilderedigeringsprogram elns.. Gjerne paint og limer inn.. Eller så laster du ned fraps og bruker det for eksempel.. 6966827[/snapback] Det gikk som du sa. trykket på print screen knappen i et spill og la det inn på paint og da har jeg et bilde TØFFT
Smooth Ceiling Skrevet 29. september 2006 Skrevet 29. september 2006 Om du ikke har fobi mot program som ikke henter Paint, kan du alltids prøve gratisprogrammet Xnview. Det har egen screen capture funksjon med valgri hot key og mappe til å lagre bildene i (eller åpne de direkte i programmet, om du ønsker det). Jeg har ikke brukt den funksjonen ennå, men har brukt Xnview jevnt de siste årene og synes det er flott. Irfanview er et annet gratisprogram, men jeg tror ikke det støtter screen capture funksjoner. Du får sikkert lov til å bruke begge.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå