sdf123 Skrevet 17. september 2006 Skrevet 17. september 2006 Hei, Prøver å lage noe til bruk på hjemme siden min. Det skal være et top bilde som vist på vedlegget. Tingn er at jeg ikke får til å lage den bua sorte ringen, vil ha en perfekt bue. Bildet er bare for å demonstrere hvordan jeg vil at buen skal gå. Noen som vet om det er mulig å gjøre på en enkel måte?
PeeJay Skrevet 17. september 2006 Skrevet 17. september 2006 Tegn en sirkel med selection-verktøyet. Deretter velger du Edit->Stroke, velger f.eks. 2px og "inside", samt velger farge. Til slutt kan du bare croppe bildet slik at du får det du ønsker deg.
paalwa Skrevet 17. september 2006 Skrevet 17. september 2006 (endret) Dette tror jeg vil hjelpe deg med ditt 'problem'. Gå på Filter/Distort/Shear der skal du kunne lage en perfekt bue. Endret 18. september 2006 av paalwa
Tore Skrevet 17. september 2006 Skrevet 17. september 2006 Elipse tool... Kan gjerne bruke guide lines for å få det perfekt, gjør jobben mye enklere...
sdf123 Skrevet 17. september 2006 Forfatter Skrevet 17. september 2006 Hmm, testet litt nå, men får det ikke til. Se vedlegget mitt, vil at det skal gå en halv sirkel fra det sorte punktet til det andre. I lik størrelse som de sorte punktene. Prøvd mye forskjellig nå, men får det rett og slett ikke til. Sikkert utrlig enkelt egentlig=)
paalwa Skrevet 18. september 2006 Skrevet 18. september 2006 Hmm, testet litt nå, men får det ikke til. Se vedlegget mitt, vil at det skal gå en halv sirkel fra det sorte punktet til det andre. I lik størrelse som de sorte punktene. Prøvd mye forskjellig nå, men får det rett og slett ikke til. Sikkert utrlig enkelt egentlig=) 6884132[/snapback] Lag en rett linje før du bruker Filter/Distort/Shear. Da skal du bare kunne lage bue av den som du vil med denne 'effekten'. Skal funke som snus det;)
sdf123 Skrevet 18. september 2006 Forfatter Skrevet 18. september 2006 Hmm, testet litt nå, men får det ikke til. Se vedlegget mitt, vil at det skal gå en halv sirkel fra det sorte punktet til det andre. I lik størrelse som de sorte punktene. Prøvd mye forskjellig nå, men får det rett og slett ikke til. Sikkert utrlig enkelt egentlig=) 6884132[/snapback] Lag en rett linje før du bruker Filter/Distort/Shear. Da skal du bare kunne lage bue av den som du vil med denne 'effekten'. Skal funke som snus det;) 6885590[/snapback] Hei igjen. Får det bare til på vertikale(loddrett) linjer, ikke horisontale, er jo ikke noe problem å få snudd den, for så å snu den tilbake da. Men funker den kun på vertikale linjer? her ser du resultatet.
paalwa Skrevet 19. september 2006 Skrevet 19. september 2006 Hmm, testet litt nå, men får det ikke til. Se vedlegget mitt, vil at det skal gå en halv sirkel fra det sorte punktet til det andre. I lik størrelse som de sorte punktene. Prøvd mye forskjellig nå, men får det rett og slett ikke til. Sikkert utrlig enkelt egentlig=) 6884132[/snapback] Lag en rett linje før du bruker Filter/Distort/Shear. Da skal du bare kunne lage bue av den som du vil med denne 'effekten'. Skal funke som snus det;) 6885590[/snapback] Hei igjen. Får det bare til på vertikale(loddrett) linjer, ikke horisontale, er jo ikke noe problem å få snudd den, for så å snu den tilbake da. Men funker den kun på vertikale linjer? her ser du resultatet. 6886186[/snapback] Det var sånn du ville den skulle bli? Klikker du på linjen du lagde i effekten så får du fler punker på linjen, som igjen gjør at du kan lage mer *bue* på den. Men er det sånn som dette du skulle ha den så er jo målet oppnådd:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå