Pyro Skrevet 11. september 2006 Skrevet 11. september 2006 Når jeg gikk for dagen om fredag, sto maskinen på. Men når jeg kom på jobben i dag så ville den ikke skru seg på. I løpet av helga hadde den skrudd seg av og det var ikke mulig å få liv i den. Prøvde å bytte av strømledning, sjekke at alle ledninger sto ordentlig i inne i maskinen. Bytte stikkontakt og dra ut strømkabelen. Holde på knappen inne lenge. Men den vil ikke starte. Noen som kan hjelpe. Orker ikke tanken på å bytte data nå igjen. Øyvind
valentino Skrevet 11. september 2006 Skrevet 11. september 2006 Har du en annen strømforsyning du kan teste med? Prøv å koble vekk alt som ikke er kritisk for å slå på pcen og sjekk. Prøv en annen cpu, ram, skjermkort. Husk at du trenger ikke å ha harddisk tilkoblet for å starte maskina. Alternativt kan du teste din strømforsyning og det andre i en annen pc for å se om det kan være hovedkortet ditt som er kaputt.
efikkan Skrevet 11. september 2006 Skrevet 11. september 2006 Hei! Er det noen tegn til reaksjon? Lyser noe på hovedkortet? Går vifter rundt? Hvis ikke får nok ikke hovedkortet strøm. Hilsen, efikkan.
Syar-2003 Skrevet 11. september 2006 Skrevet 11. september 2006 Det kan også være svidd chipsett (hvis chipset vifta har stoppa) .
Pyro Skrevet 14. september 2006 Forfatter Skrevet 14. september 2006 Det er ingen tegn til reaksjon i det hele tatt.
efikkan Skrevet 14. september 2006 Skrevet 14. september 2006 Er det ingen lysdioder eller lignende på hovedkortet?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå