Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Network drives loades før nettverkskort


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har 2 "Network Drives" mountet, de er 2 drives fra 2 forskjellige linux servere, men problemet er at når Windows booter, så prøver den å loade de før den har tatt nettverskortet \ fått ip. så hele tiden får jeg "Cannot connect to xxx", så må jeg gå inn på My Computer, dobbeltklikke på de, så er den inne igjen. så jeg lurer på om det er noen måte å få windows til å prioritere nettkortet, så vente xx sekunder før den tar Network Drives, så jeg slipper å åpne My Computer etter hver oppstart ?

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Yes, kjører XP Pro, hvor finner jeg denne Group Policy ? høres ut som akkurat det jeg trenger! :)

 

EDIT: kommet meg inn på Group Policy, men finner ikke den instillingen du snakker om :/

Endret av Snoft
Skrevet

Noen som har peil på hvor man finner "Always wait for the network at startup and logon" i Group Policies, eller om det heter noe annet, det jeg lurer på ?

Skrevet

Der var den ja:D Kan ikke skjønne at jeg ikke fant denne i går! Tusen takk, irritert meg grønn over det der det siste halve året! :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...