Gå til innhold

vanlig wlankort som accesspunkt


Anbefalte innlegg

Jeg har en server med Debian testing stående i kjelleren og tenker å sette inn et wlan-kort. Sitter og lurer på om man kan trikse det til som et accesspunkt. Noen som har prøvd dette og vet hvordan det fungerer, og evt har noen kort å anbefale mht sendestyrke, kompabilitet o.l.? Er vel prism og atheros som er best støttet?

 

Takk på forhånd!

Videoannonse
Annonse
Dette fungerer fint med madwifi drivere (atheros chipset) av nyere dato, der har du muligheten til å sette opp et helt fungerende AP. Bruker det både titt og ofte på skolen når trådløsnettet ramler ned, og vi har tilgang på en kabel :)

6498298[/snapback]

Satt å googlet litt, men fant mye om Prism og slackware og lite om at dette er støttet hos andre chipset. Så nå ble jeg litt glad inni meg! :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...