Gå til innhold

Hjelp til valg av nytt HK


Anbefalte innlegg

Skrevet

Situasjonen er slik at mitt gamle skjermkort (geForce 6800LE) ikke fungerer som det skal. Dvs. jeg er ikke sikker på om det er skjermkortet det er noe galt med, men det finner jeg ut selv.

Derfor fant jeg ut at jeg skulle kjøpe nytt skjermkort, men så ser jeg at AGP kort begynner å bli litt gamle. PCIe kort er det jeg vil satse på, men selvfølgelig støtter ikke HK'et mitt PCIe kort. HK'et jeg har nå er Asus K8N socket 754, sammen med en AMD athlon 64 3200+.

 

Da har jeg to alternativ, finne et annet kort som både støtter PCIe og er socket 745. eller finne et kort som støtter PCIe og skaffe ny prossesor i samme slengen.

 

Det jeg trenger mest hjelp til er å finne et bra HK, for meg ser alle like ut selv om det ene koster 500,- og det andre 1000,- Kanskje noen har et bra forslag til HK+CPU? Eller er det noe opplagt jeg har oversett som kan gjøres mye lettere, eller må gjøres mye vanskeligere? :)

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)

Jeg kan dessverre ikke hjelpe deg, er på leting etter noe selv ser du. Håper det er i orden at jeg også legger inn en "søknad" her, siden min PC ligger i omtrent samme kategori. Men om jeg finner noe som kan falle i smak skal jeg gi deg umiddelbar beskjed. Og jeg kan i det minste ønske deg lykke til... :thumbup:

Endret av andemannen007
Skrevet

Mnja, ja.

Tenkte og litt på å kjøpe ett kort med SLI mulighet, slik at jeg kunne fyre på et ekstra skjermkort i fremtida. Burde jeg skifte prossesor da eller, 3200+ blir jo en flaskehals da? :hmm:

Noen som har noen bra anbefalinger til dette?

Skrevet

Tenkte det samme selv, men virker litt flaskehals... trenger jo trolig en større PSU også da, så jeg kom fram til at det ble dyrt.

Skrevet

Kjøp deg et Dual Sata2 hk, koster 500 kroner.

Se etter en brukt 165, bør kunne plukkes opp til knappe 2 lapper.

Så kan du klokke ivei :D

Skrevet
Dual SATA? Hva er fordelen med det?

En brukt 165? Kan du spesifisere?

6185583[/snapback]

Fordelen med et dual sata asrock kort er at det er billig, det funker, det har både pci-e og agp.

Skrevet (endret)

Det kortet så ikke så verst ut. På hw.no sier de at kortet støtter SLI uoffisielt, hva mener de med det, må det moddes eller noe? Edit: Oi, så vist på ASRock 939SLI32-eSATA2 her. Hvordan er det med SLI muligheter på det kortet du nevnte?

 

Når det gjelder Opteron 165 så står det at klokkehastigheten er dual 1800Mhz, dette blir jeg ikke særlig mye klokere av. Hvordan er ytelsen på den i forhold til min AMD athlon 2.2 Ghz 3200+?

Endret av Twoofus
Skrevet (endret)

Hmm, tror jeg går for den Opteronen da.

Men det der asrock dual sata kortet hadde ikke mulighet for SLI, som jeg helst vil ha med tanke på fremtida. Vil ASRock 939SLI32-eSATA2 være et bra alternativ?

Endret av Twoofus

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...